LAJMI I FUNDIT:

Pite me makarona: Recetë më të lehtë se kjo nuk do të mund të gjeni!

Pite me makarona: Recetë më të lehtë se kjo nuk do të mund të gjeni!
shutterstock

Kafjall ideal apo darkë për gjithë familjen

Përbërësit:


– 500 g makarona,
– 1 litër qumësht,
– 3 gota jogurt,
– 5 vezë,
– 150 gramë djathë taze,
– kripë dhe piper sipas shijes.

Përgatitja:

Makaronat qitni në tepsi për pjekje. Në një enë tundni vezët, shtoni qumështin, jogurtin dhe djathin dhe sipas nevojës qitni erëza.

Qitni makaronat sipër dhe përzieni. Lërini të qëndrojnë një orë duke i përzier herë pas here që makaronat të thithin mirë shtesat.

Nxehni mirë furrën dhe piqni në 200 gradë Celsius derisa pitja të skuqet mirë.

Kënaquni me secilën kafshatë! – transmeton Telegrafi.

Në trend Kuzhina

Më shumë
Kështu përgatitet orizi më i shijshëm

Kështu përgatitet orizi më i shijshëm

Nga duart tua
Rizoto e shpejtë me ton: Një pjatë e shkëlqyer dhe e shpejtë

Rizoto e shpejtë me ton: Një pjatë e shkëlqyer dhe e shpejtë

Pjata speciale
Krepa me banane

Krepa me banane

Kuzhina
Tagliatelle me fruta deti

Tagliatelle me fruta deti

Kuzhina
Hamburger me mish qengji

Hamburger me mish qengji

Oreksndjellëse
Sendviç - peskatore

Sendviç - peskatore

Gurmania
Kalo në kategori