LAJMI I FUNDIT:

Petrovska dhe Gjurçinovski vizitojnë Gardën Kombëtare të Vermontit

Petrovska dhe Gjurçinovski vizitojnë Gardën Kombëtare të Vermontit

Ministrja e Mbrojtjes Sllavjanka Petrovska dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, gjeneral nënkoloneli Vasko Gjurçinovski gjatë vizitës në Vermont vizituan terrenin stërvitor të Gardës Kombëtare të Vermontit, Ethan Allen, ku ata u pritën nga komandanti i Gardës Kombëtare, Gjeneral Gregory Knight, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

“Në terrenin stërvitor Ethan Allen, ministrja Petrovska dhe gjenerali Gjurçinovski patën mundësinë të ndjekin stërvitjen e përbashkët të ushtarëve të Maqedonisë së Veriut nga njësia e Mbrojtjes Atomike Biologjike dhe Kimike dhe Gardës Kombëtare të Vermontit, të quajtur “Northern Fallout”, që është një tjetër dëshmi e fortë partneriteti dhe bashkëpunimi ndërmjet forcave të armatosura të dy vendeve.

Pas vizitës në terrenin ushtarak, Petrovska dhe Gjurçinovski do të vizitojnë edhe bazën ajrore të Gardës Kombëtare të Vermontit, ku do të priten nga komandanti i krahut, kolonel Daniel Finnegan. Vizita në bazën ajrore do të përfundojë me ngritjen e avionëve luftarakë F-35 të Gardës Kombëtare Ajrore të Vermontit”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rama: Pavarësia e Kosovës është aprovuar nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë

Rama: Pavarësia e Kosovës është aprovuar nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë

Lajme
Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Lajme
Arrestimi i serbëve për krime lufte, BE: Jemi në kontakt me autoritetet në Prishtinë

Arrestimi i serbëve për krime lufte, BE: Jemi në kontakt me autoritetet në Prishtinë

Lajme
Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Lajme
Linjat e autobusëve të Trafikut Urban tashmë edhe në Google Maps, Rama jep detaje

Linjat e autobusëve të Trafikut Urban tashmë edhe në Google Maps, Rama jep detaje

Prishtina
Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Lajme
Kalo në kategori