LAJMI I FUNDIT:

Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Ky është momenti rrëqethës kur një peshkaqen i bardhë gjigant del mbi sipërfaqen e ujit dhe i vërsulet turistëve britanikë, që ishin në një barkë në Afrikën e Jugut dhe peshkaqeni pak centimetra larg tyre tregon dhëmbët e mprehtë.

Reklama

Videoja amatore tregon peshkaqenin mbi tri metra të gjatë duke kërcyer nga uji, dhe kap një copë të mishit të peshkut që turistët britanikët e përdornin si karrem, transmeton Telegrafi.

Ishte një nga katër peshkaqenët e tillë që notonin rreth barkës në plazhin Kelin Brak në afërsi të brigjeve Mossel në Afrikën e Jugut.

Në video shihet peshkaqeni, kurse pamjet janë filmuar me kamerë GoPro nga një turist britanik i cili njëherit është zhytës dhe i pëlqen të eksperimentoj nëpër ujëra.

Mark Graham, 31-vjeç nga Preston, Angli, ishte i shoqëruar nga një grup tjetër turistësh nga vendlindja e tij, kur hasën në këtë peshkaqenë.

Për fat të mirë në këtë sulm nuk është lënduar askush, kurse peshkaqenët raportohet të jenë larguar disa momente më pas kurse zhytësit vazhduan eksplorimin e tyre. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Virale
Nëse e dalloni gruan e marinarit në këtë iluzion – jeni në mesin e vetëm 1 për qind të njerëzve të cilët mund ta bëjnë këtë

Nëse e dalloni gruan e marinarit në këtë iluzion – jeni në mesin e vetëm 1 për qind të njerëzve të cilët mund ta bëjnë këtë

Interesante
Filmohen duke bërë seks në parlamentin rus (Video +18)

Filmohen duke bërë seks në parlamentin rus (Video +18)

Fun
Gjetja e alienëve është 'vetëm çështje kohe' pasi shkencëtarët parashikojnë 'përditësim të madh në 5 vjet'

Gjetja e alienëve është 'vetëm çështje kohe' pasi shkencëtarët parashikojnë 'përditësim të madh në 5 vjet'

Interesante
Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Një foto e një çifti në pritje të një fëmije është bërë virale: A vini re ndonjë gjë të pazakontë?

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Kalo në kategori