LAJMI I FUNDIT:

Pesë marinsa konfirmohen të vdekur pasi helikopteri i tyre u rrëzua në San Diego, SHBA

Pesë marinsa konfirmohen të vdekur pasi helikopteri i tyre u rrëzua në San Diego, SHBA

Pesë marinsat e zhdukur janë konfirmuar të vdekur më shumë se 24 orë pasi helikopteri i tyre u rrëzua gjatë një fluturimi stërvitor, tha të enjten Korpusi i Marinës së SHBA-së.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, marinsat ishin raportuar të zhdukur kur helikopteri i tyre CH-53E Super Stallion u “raportua i vonuar” të martën në mbrëmje.

Helikopteri u nis nga Baza e Forcave Ajrore Creech pranë Las Vegas dhe ishte rrugës për në Miramar, në zonën e San Diegos.

Marinsat filluan një kërkim dhe kërkuan ndihmë nga Departamenti i Sherifit të Qarkut San Diego dhe Patrulla Ajrore Civile.

Departamenti i Sherifit tha se mori një telefonatë në orën 1:50 të mëngjesit dhe dërgoi helikopterin e vet për kërkim, por helikopteri nuk ishte në gjendje të arrinte në zonë për shkak të stuhisë që goditi rajonin.

Departamenti i Sherifit tha se më pas dërgoi automjete për terrene të vështira.

Marinsat thanë se helikopteri u zbulua në orën 9:08 të mëngjesit të së mërkurës.

Përpjekjet po vazhdojnë për të gjetur trupat e pesë viktimave, thanë marinsat të enjten dhe një hetim është duke u zhvilluar. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Borrellin?

Evropa
Sa armë bërthamore ka aktualisht NATO - dhe vendet e tjera - dhe Rusia?

Sa armë bërthamore ka aktualisht NATO - dhe vendet e tjera - dhe Rusia?

Botë
Më shumë se 550 pelegrinë - shumica egjiptianë - thuhet se kanë vdekur në Mekë pasi temperaturat shkuan në mbi 50 gradë Celsius

Më shumë se 550 pelegrinë - shumica egjiptianë - thuhet se kanë vdekur në Mekë pasi temperaturat shkuan në mbi 50 gradë Celsius

Botë
Siguria kombëtare gjermane

Siguria kombëtare gjermane "e tensionuar", thotë ministrja e Brendshme e vendit

Evropa
Në Rusi raportohen 139 raste me simptoma të botulizmit, shumë prej tyre janë në gjendje të rëndë

Në Rusi raportohen 139 raste me simptoma të botulizmit, shumë prej tyre janë në gjendje të rëndë

Evropa
Turmat po shijonin plazhin, u tronditën kur një peshkaqen po notonte me shpejtësi drejt bregut të një plazhi të njohur turistik në Spanjë

Turmat po shijonin plazhin, u tronditën kur një peshkaqen po notonte me shpejtësi drejt bregut të një plazhi të njohur turistik në Spanjë

Evropa
Kalo në kategori