LAJMI I FUNDIT:

Përplasen dy metrobusë në Stamboll, 25 të lënduar – pamjet nga vendi i ngjarjes

Përplasen dy metrobusë në Stamboll, 25 të lënduar – pamjet nga vendi i ngjarjes

Një metrobus u përplas me një tjetër të ndaluar në një stacion në Stamboll në orët e para të së hënës.

Reklama

Dhe sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, nga ky aksident janë lënduar 25 persona.

Siç shkruajnë mediat turke, deri më tani është e paqartë pse metrobusi nuk arriti të ndalet para se të përplaset në autobusin tjetër duke pritur pasagjerët në stacionin në rrethin Küçükçekmece në anën evropiane të qytetit.

Paramedikët dhe policia nxituan në vendin e ngjarjes dhe të plagosurit u dërguan në spitalet aty pranë.

Shumica vuanin nga lëndime të lehta sipas raporteve të medias.

Si pasojë, aksidenti çoi në një pezullim të shkurtër të shërbimeve, të cilat shtrihen nga pjesa e largët perëndimore e qytetit në anën aziatike. /Telegrafi/