LAJMI I FUNDIT:

Përkundër pandemisë COVID-19, në ‘Telegrafi Jobs’ janë aktive 500 vende të lira të punës

Përkundër pandemisë COVID-19, në ‘Telegrafi Jobs’ janë aktive 500 vende të lira të punës

Pavarësisht pandemisë COVID-19 shumë biznese në Kosovë kanë filluar ta rimarrin vetën, duke hapur vende të reja të punës.

Reklama

Tashmë një gjë e tillë është vërejtur te platforma më e popullarizuar për punë “Telegrafi Jobs“.

Aktualisht në këtë platformë janë aktive 86 konkurse nga kompani të ndryshme, përmes së cilave kërkohen 500 punëtorë të rinj.

Ndër pozitat për të cilat kërkohen punëtorë janë për administratë, call center, teknologji informative, sigurime, marketing e reklamim, shitje dhe menaxhment.

Po ashtu, listën e plotë të konkurseve mund ta gjeni edhe në faqen e “Telegrafi Jobs” në Facebook.

Nga kjo mund të thuhet se, pavarësisht vështirësive të kaluara gjatë periudhës së karantinës, shumë nga bizneset në Kosovë po rikthehen në treg.

Ndryshe, më 1 qershor në Kosovë ka hyrë në fuqi faza e tretë e lehtësimit të masave, pas një bllokimi gati tre mujor, që janë vendosur për të parandaluar përhapjen e COVID-19. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Qytetari tregon tavolinën e ushqimit të mbushur me produkte cilësore vendore

Ekonomi
A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

A ju besohet se këto fotografi janë realizuar në Kosovë? Mahnituni nga dizajni i jashtëm dhe i brendshëm i Renault Austral

Auto Mita
Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

Bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut

CITY College
Qeveria miraton Projektligjin për Fondin Sovran, Kurti: Do të jetë bërthama e sovranitetit tonë ekonomik

Qeveria miraton Projektligjin për Fondin Sovran, Kurti: Do të jetë bërthama e sovranitetit tonë ekonomik

Ekonomi
Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House organizon konferencën e parë për digjitizimin dhe digjitalizimin e dokumenteve

Art House
Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Dyshohet se domatet e importuara nga Shqipëria përmbajnë sasi të hormoneve, AUV në pritje të rezultateve laboratorike

Jehona Hulaj
Kalo në kategori