LAJMI I FUNDIT:

Përfundon numërimi i votave me kusht në Prizren, Haskuka i LVV-së merr 537 vota, Totaj i PDK-së 409

Përfundon numërimi i votave me kusht në Prizren, Haskuka i LVV-së merr 537 vota, Totaj i PDK-së 409

Ka përfunduar edhe numërimi i votave me kusht dhe atyre të personave me nevoja të veçanta në Prizren.  

Reklama

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka ka marrë më së shumti vota, 537.

Pas tij, vota ka marrë kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, me 409.

Anton Quni i LDK-së, renditet i treti me 211 vota.

Sa i përket garës për asamble, LVV ka dalë e para me 354 vota, PDK me 326 vota LDK me 195. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Gërvalla, ndërkombëtarëve: Reagoni, dronët e konfiskuar dhanë dëshmi për përfshirjen e Serbisë në sulm

Gërvalla, ndërkombëtarëve: Reagoni, dronët e konfiskuar dhanë dëshmi për përfshirjen e Serbisë në sulm

Siguri
Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Lajme
Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Lajme
Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Siguri
Kalo në kategori