LAJMI I FUNDIT:

Përfundon 72 orë stërvitje, Forcat e Armatosura të Shqipërisë gati për testimin e NATO-s

Përfundon 72 orë stërvitje, Forcat e Armatosura të Shqipërisë gati për testimin e NATO-s

Ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka njoftuar sot përmbylljen e një stërvitje të batalionit të dytë të këmbësorisë të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, në pritje të një testimi nga forcat e NATO-s. 

Reklama

Në një njoftim në Facebook, ministri Peleshi është shprehur se trupat e batalionit të dytë të këmbësorisë kanë treguar se janë në lartësinë e duhur për t’u certifikuar nga Aleanca.

“Trupat e këtij batalioni, të rinj dhe me përvojë, demonstruan aftësi mbresëlënëse operacionale, si në veprimet luftarake, ashtu edhe ato logjistike”, ka shtuar Peleshi. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
KFOR për situatën në veri: Prapa protestuesve kishte grupe kriminale

KFOR për situatën në veri: Prapa protestuesve kishte grupe kriminale

Lajme
REL: Pezullimi i liberalizimit të vizave për Kosovën, nuk është opsion

REL: Pezullimi i liberalizimit të vizave për Kosovën, nuk është opsion

Lajme
Deklaratat e ambasadorit Hill, eurodeputeti gjerman: Thjesht, çmenduri

Deklaratat e ambasadorit Hill, eurodeputeti gjerman: Thjesht, çmenduri

Lajme
Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Pamje që tregojnë dhunën e grupeve kriminale serbe ndaj ushtarëve të KFOR-it

Lajme
Raportet Shqipëri – Serbi, Sinani: Do të duhej të ndikonin në përmirësimin e të drejtave të shqiptarëve në Luginë, e jo në përkeqësim

Raportet Shqipëri – Serbi, Sinani: Do të duhej të ndikonin në përmirësimin e të drejtave të shqiptarëve në Luginë, e jo në përkeqësim

Lugina
Situata në veri, Kurti takon ambasadorin britanik: Sundimi i ligjit duhet të jetë parimi bazë për të ecur përpara

Situata në veri, Kurti takon ambasadorin britanik: Sundimi i ligjit duhet të jetë parimi bazë për të ecur përpara

Lajme
Kalo në kategori