LAJMI I FUNDIT:

Peneli i bardhë është trendi më i pëlqyeshëm i grimit këtë sezon

Peneli i bardhë është trendi më i pëlqyeshëm i grimit këtë sezon

E bardha ka hapësirën e saj gjatë verës, pasi duket shumë bukur në veshje dhe kombinime të ndryshme.

Një festë me kodin e veshjes me të bardha e kombinuar me verë të bardhë, paraqet një mbrëmje perfekte verore.


Në kozmetikë, ka diçka që do ta freskojë pamjen tuaj, e cila rrotullohet rreth të bardhës, gjithashtu: më saktësisht, peneli i bardhë i freskët i vendosur në lëkurën e nxirë nga dielli.

Dua Lipa duket shumë bukur në këtë trend, Rihanna po e provon, Margot Robbie e bëri atë, Bella Hadid e provoi dhe Sophie Turner gjithashtu.

“Është e përsosur. Mbajeni bazën tuaj të lehtë dhe të tejdukshme, në atë mënyrë që peneli i bardhë të jetë një pikë e freskët e pikësimit për fytyrën”, thotë grimerja Christabel Draffin, e cila ka punuar me Daisy Lowe dhe Pixie Lott.

Efekti i ndritshëm funksionon në çdo ton të lëkurës, por duket i vendosur më së miri kundër toneve të errëta të lëkurës.

Më poshtë gjeni disa nga mënyrat se si vajzat e famshme e përdorën këtë trend:

(Foto: Getty Images/Guliver)

Foto: GettyImages
(Foto: Getty Images/Guliver)

/Telegrafi/