LAJMI I FUNDIT:

PDK i kundërpërgjigjet LVV-së me videon “Çka ka Albini – kallxon Martini”

PDK i kundërpërgjigjet LVV-së me videon “Çka ka Albini – kallxon Martini”

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), i është kundërpërgjigjur Lëvizjes Vetëvendosje me një video ku thuhet “Çka ka Albini – kallxon Martini!”.

Reklama

Pas disa videove të partisë në pushtet e cila ‘sulmonte’ qeverisjet e kaluara, PDK-ja ka publikuar një tjetër video ku flet për historinë e ‘aferës milionëshe’ të ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.

"Çka ka, çka s'ka nëpër rrugë", LVV 'godet' sërish qeverisjet e kaluara
Lexo po ashtu "Çka ka, çka s'ka nëpër rrugë", LVV 'godet' sërish qeverisjet e kaluara

Aty përmenden edhe akuzat e ngritura ndaj tij, “mbrojtja e pakuptueshme dhe e dyshimtë nga krerët institucionalë, lidhja me Kryeministrin Kurti dhe financimin e fushatës së Lëvizjes Vetëvendosje!”.

“Përkundër përpjekjeve, e vërteta nuk do të mund të fshihet!”, thuhet mes tjerash në postimin e PDK-së. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kundërshtuan themelimin e Komisionit Hetimor për rezerva shtetërore, deputetja Statovci numëron arsyet pse nuk do të ketë efekt

Kundërshtuan themelimin e Komisionit Hetimor për rezerva shtetërore, deputetja Statovci numëron arsyet pse nuk do të ketë efekt

Lajme
Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Lajme
Lënda e rrezikshme qarkullon në baret e Tiranës, arrestohet 21-vjeçari që tregtonte bombola të kontrabanduara me oksid azoti

Lënda e rrezikshme qarkullon në baret e Tiranës, arrestohet 21-vjeçari që tregtonte bombola të kontrabanduara me oksid azoti

Lajme
“Dita pa makina”, qytetarët kanë mundësi të shfrytëzojnë trotineta e biçikleta falas në Prishtinë

“Dita pa makina”, qytetarët kanë mundësi të shfrytëzojnë trotineta e biçikleta falas në Prishtinë

Prishtina
Osmani takoi zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të ShBA-ve: Heqja e masave nga BE-ja mundëson rifillimin konstruktiv të dialogut

Osmani takoi zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të ShBA-ve: Heqja e masave nga BE-ja mundëson rifillimin konstruktiv të dialogut

Lajme
Sveçla reagon pas shpërthimit në veri: Revoltë pas arrestimit të tre serbëve për krime lufte në Kosovë

Sveçla reagon pas shpërthimit në veri: Revoltë pas arrestimit të tre serbëve për krime lufte në Kosovë

Lajme
Kalo në kategori