LAJMI I FUNDIT:

I pastrehu në Itali fitoi 37 mijë euro në lotari, nuk mund të tërhiqte paratë për shkak të dokumenteve të skaduara – megjithatë autoritetet e ndihmuan

I pastrehu në Itali fitoi 37 mijë euro në lotari, nuk mund të tërhiqte paratë për shkak të dokumenteve të skaduara – megjithatë autoritetet e ndihmuan

Mediat italiane raportuan se i pastrehu italian, i cili fitoi 37 mijë euro në lotari muajin e kaluar, por që nuk mundi të tërhiqte paratë për shkak se kishte dokumente të vjetruara, në fund i erdhën në ndihmë autoritetet, duke i mundësuar të merrte paratë.

Gianluigi, i njohur më mirë me pseudonimin e tij Cassano, nuk ishte në gjendje të tërhiqte paratë në fillim sepse nuk kishte kartë shëndetësore kurse numri i tij i librezës së taksave kishte skaduar.

Pas një muaji komplikimesh burokratike, zyrtarët thanë të premten e kaluar se ai mund të tërhiqte paratë, transmeton Telegrafi.

“Për të tërhequr paratë duhet të kem kartë shëndetësore, por unë nuk kam. Unë kam vetëm një numër të vjetër tatimor që është i pavlefshëm”, tha Gianluigi dhe shtoi se paratë e fituara do t’i marrë vetë dhe se ende dëshiron të mbetet “i padukshëm”.

Më 24 tetor, Cassano fitoi në loton 4+1, duke paguar 1.5 euro për biletën. Gianluigi është me origjinë nga Pulia. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Çifti anglez gjen një kalim të fshehtë nëntokësor në oborrin e tyre

Çifti anglez gjen një kalim të fshehtë nëntokësor në oborrin e tyre

Interesante
Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Interesante
Mesazh në shishe: Italiani gjen letrën e hedhur në det të djaloshit spanjoll

Mesazh në shishe: Italiani gjen letrën e hedhur në det të djaloshit spanjoll

Interesante
Ujëvara e Kalifornisë shndërrohet në ujëvarë nga e cila rrjedh

Ujëvara e Kalifornisë shndërrohet në ujëvarë nga e cila rrjedh "zjarr" gjatë një fenomeni të rrallë

Interesante
Diçka të kuqe

Diçka të kuqe

Rusët argëtohen me ekskavator (Video)

Rusët argëtohen me ekskavator (Video)

Fun
Kalo në kategori