LAJMI I FUNDIT:

Pas akuzave ndaj Donald Trump, reagon ashpër djali i ish-presidentit amerikan

Pas akuzave ndaj Donald Trump, reagon ashpër djali i ish-presidentit amerikan

Donald Trump pritet të dorëzohet të martën para organeve të drejtësisë amerikane në New York.

Reklama

Tashmë ka reaguar edhe djali i madh i ish-presidentit amerikan, Donald Trump Jr duke pohuar se partia në pushtet po përpiqet të burgos ish-presidentin “si në një diktaturë të botës së tretë”.

“Kjo po ndodh para syve tuaj”, shtoi ai në llogarinë personale në Twitter.

Ish-presidenti, i cili ka mohuar çdo keqbërje dhe ka sulmuar vazhdimisht hetimet, e ka quajtur aktakuzën “persekutim politik” dhe ka parashikuar se ajo do të dëmtojë demokratët në zgjedhjet presidenciale të vitit 2024.

Ndryshe, Trump pritet të gjykohet për një pagesë prej 130 mijë dollarësh ndaj yllit të filmave për të rritur, Stormy Daniels në vitin 2016.

Daniels kontaktoi me mediat duke iu ofruar atyre shitjen e historisë së saj, pasi tha se kishte një aferë seksuale me kandidatin për president në vitin 2006. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Si t'i njohim huliganët në një protestë: Këto janë detajet që i dallon ata, tregon eksperti serb

Serbia
Pse sulmi me dron në Moskë është kryer nga vet Kremlini?

Pse sulmi me dron në Moskë është kryer nga vet Kremlini?

Evropa
Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Inteligjenca ushtarake ukrainase e di në kohë reale se ku janë Putin dhe Prigozhin

Evropa
Wagner Group 'duke përdorur Twitter dhe Facebook për rekrutim'

Wagner Group 'duke përdorur Twitter dhe Facebook për rekrutim'

Evropa
Shefi i mercenarëve të Wagner nis

Shefi i mercenarëve të Wagner nis "një sulm tjetër shpërthyes" ndaj Kremlinit, pas sulmit të supozuar me dronë në Moskë

Botë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
Kalo në kategori