LAJMI I FUNDIT:

Parulla ‘Vdekje për Shqiptarët’ në Serbi, pas vrasjes së Oliver Ivanoviq (Foto)

Parulla ‘Vdekje për Shqiptarët’ në Serbi, pas vrasjes së Oliver Ivanoviq (Foto)

Pas vrasjes së liderit serb, Oliver Ivanoviq, kanë filluar kërcënimet ndaj shqiptarëve në Serbi.

Sëfundi në murin e një furre të bukës në pronësi të një shqiptari në Crvenkë, shihen grafite që përmbajnë mesazhe kërcënuese, si shenjë hakmarrje për vrasjen e Oliver Ivanoviq, përcjell Telegrafi.

“Gjak për gjak- Oliver” dhe “Vdekje shqiptarëve” është përmbajtja e dy grafiteve që janë shkruar në muret e kësaj shtëpie.

Lidhur me këtë ka reaguar Lidhja e Social Demokratëve të Vojvodinës, të cilën dënuan urrejtjen që po shfaqet ndaj shqiptarëve në këtë mënyrë.

Kujtojmë se edhe dje në Manastir, pati parulla të ngjashme me përmbajtje të urrejtjes nacionale e raciste./Telegrafi

Reklama

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohet shoferi i BMW-së që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Arrestohet shoferi i BMW-së që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Lajme
Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Lajme
Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Lajme
Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Lajme
Kurti: Nuk është mirë të thoni

Kurti: Nuk është mirë të thoni "Asociacioni po bëhet"

Lajme
I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

Drejtësi
Kalo në kategori