LAJMI I FUNDIT:

Parapremiera e “Despicable me 4” me 22-23 Qershor me shumë surpriza unike

Parapremiera e “Despicable me 4” me 22-23 Qershor me shumë surpriza unike

Filmi më i ri i “Despicable Me 4” vjen në CineStar këtë vikend me 22-23 Qershor nga ora 11:00, duke premtuar një përvojë të mbushur me aksion dhe ngrohtësi për familjet.

Filmi i ri vazhdon aventurat e Gru, vajzave të tij të adhurueshme dhe Minionëve të djallëzuar. Me përzierjen e tij të humorit dhe momenteve prekëse, ai magjeps audiencën e të gjitha moshave, duke e bërë atë një shëtitje të përsosur për të gjithë familjen. Historia është e freskët dhe tërheqëse, duke i mbajtur të gjithë të argëtuar nga fillimi në fund.

Vetëm në Cinestar Megaplex Prishtina Mall familjet kanë mundësi të mahnitshme për të shijuar formatet premium emocionuese apo argëtuese si 4DX 3D, 3D, SCREEN X! 

4DX është një sallë me efekte speciale si karrige lëvizëse, era, shiu, ajri, fluska e shumë të tjera. ScreenX është sallë që i lejon të gjithë të shikojnë skenat më të mira nga ky film hit në ekranin e përparmë dhe në ekranet anësore, që shtrihen deri në 270 shkallë. 

Ndërsa hyni në sallat e CineStar, përvoja e përbashkët e të qeshurit dhe befasisë forcon lidhjet familjare. Prindërit dhe fëmijët njësoj shijojnë kthesat drithëruese të komplotit dhe mesazhin e ngrohtë në thelb të filmit, duke krijuar kujtime të bukura.

Përveç filmit, kinemaja ofron një sërë aktivitetesh për të përmirësuar kohën tuaj. Dhurata speciale u jepen vizitorëve më me fat, me produkte të edicionit special me personazhet e tyre të preferuar të “Minions”. Këto kujtime shtojnë një shtresë shtesë gëzimi në përvojën, ndërsa fëmijët largohen nga teatri duke kapur thesaret e tyre të reja.

Argëtimi vazhdon me Facepainting nga ora 15-17h, ku fëmijët mund të shndërrohen në Minions me ngjyrosjet në fytyrë, duke i shtuar një prekje magjie ditës së tyre.

Një kënd i dedikuar vizatimi nga ora 11-19h ku ju keni mundësinë të ngjyrosni Minionët, si dhe të shfrytëzoni mundësinë të vizatoni Dinosaurin dhe të bëheni pjesë e garës së vizatimit ”CineStar Mega Garë”, që zgjat deri me 30 Qershor.

Të gjitha informacionet e duhura për këtë ju mund ti gjeni në cinestarcinemas-ks.eu.

Për të shtuar magjinë ju pret edhe maskota e Yllit nga 13-15h, që të përmbyllni përvojën e fundjavës.

DinoStar gjithashtu ju pret i dekoruar me balona me Minionët në shpinën e tij, ku ju mund të bëni fotografi dhe të krijoni kujtime.

Këto aktivitete krijojnë një mjedis gjithëpërfshirës që zgjeron argëtimin përtej ekranit, duke siguruar që fundjava të jetë e mbushur me gëzim dhe të qeshura për të gjithë familjen.

Bleni biletat në cinestarcinemas-ks.eu përmes aplikacionit CineStar Cinemas Kosovo, ose në arkat e kinemasë.