LAJMI I FUNDIT:

Papadopoulos: Lojtarët respektuan atë që planifikuam

Papadopoulos: Lojtarët respektuan atë që planifikuam

Trajneri i ri i Trepçës, Dimitris Papadopoulos, debutoi me fitore te ekipi i tij mbrëmë, duke e mposhtur ekipin që ende s’kishte shijuar humbjen në Ligën Ballkanike, Sutjeskën.

Reklama

Edhepse me rezultat të ngushtë, Trepça shënoi fitore, ndërsa Papadopoulos pas ndeshjes është shprehur i lumtur me angazhimin e lojtarëve të tij.

“Dua të uroj lojtarët e mij pasi që kanë luajtur për 40 minuta fortë, veçanërisht në pjesë të parë. Gjatë ditëve të para të kaluara këtu kemi punuar shumë, ndërsa lojtarët kanë respektuar gjithçka që planifikuam në sulm dhe mbrojtje”,ka thënë fillimisht greku për faqen zyrtare të BIBL.

“E dinim se Sutjeska është ekip shumë i mirë dhe u pajtuam që të japim më të mirën nga vetja për të fituar. Atmosfera këtu është shumë e mirë. Do të dëshiroja që të jenë me ne në çdo ndeshje kështu”, ka shtuar Papadopoluos.

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori