Ka pasur kaq shumë zhurmë rreth ceremonisë 94-të vjetore të Çmimeve të Akademisë, dhe me të drejtë.

Tapeti i kuq i spektaklit të çmimeve është bërë sinonim i paraqitjeve të paharrueshme dhe të famshmit tanë të preferuar gjithmonë e zbukurojnë eventin me flokë dhe grim verbues.

Edhe këtë vit, ata dhanë maksimumin për paraqitjet e tyre duke marrë vëmendje maksimale.

Will Smith shkakton skandal në "Oscars", gjuan me shuplakë komedianin Chris Rock pasi ai ia përmend gruan në skenë Will Smith shkakton skandal në "Oscars", gjuan me shuplakë komedianin Chris Rock pasi ai ia përmend gruan në skenë

Edhe pse, vëmendjen më të madhe e mori Will Smith me skandalin e tij, ku gjuajti me me shuplakë komedianin Chris Rock pasi ai ia përmend gruan në skenë.

Paraqitjet më të mira të grimit dhe flokëve nga mbrëmja ua sjellim më poshtë:

Lily James

Reklama

Lupita Nyong’o

Jessica Chastain

Becky G

Tracee Ellis Ross

Demi Singleton

Zendaya

Venus Williams

Vanessa Hudgens

Zoe Kravitz

Billie Eilish

Serena Williams

Megan Thee Stallion