LAJMI I FUNDIT:

Pamjet rrëqethëse të aksidentit zinxhiror në Budapest, u përfshinë 43 vetura – një person humbi jetën dhe 39 tjerë u lënduan

Pamjet rrëqethëse të aksidentit zinxhiror në Budapest, u përfshinë 43 vetura – një person humbi jetën dhe 39 tjerë u lënduan

Në një aksident zinxhiror ku u përfshin 43 vetura në autostradën pranë Budapestit të Hungarisë, ka humbur jetën një person, ka konfirmuar policia hungareze.

Reklama

Trupi i pajetë është gjetur në vendin ku ndodhi dje aksidenti, nën një veturë të djegur, transmeton Telegrafi.

Sipas raporteve të policisë, 39 persona kanë pësuar lëndime, ku 14 prej tyre janë në gjendje të rëndë, e në mesin e të lënduarve ka edhe fëmijë.

Televizioni hungarez RTL ka publikuar videon e aksidentit që e regjistroi kamera e vendosur brenda një kamioni që ishte pjesë e këtij aksidenti.

Deri te aksidenti zinxhiror erdhi për shkak të sasisë së madhe të pluhurit që ishte ngritur në ajër – pra mbi autostradë.

Veturat kishin filluar të frenojnë, ku si pasojë shoferët tjerë që ishin prapa tyre nuk i shihnin veturat e kamionët para tyre –gjë që erdhi derisa te aksidenti zinxhiror dhe 19 vetura u përfshin nga zjarri. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Washington Post: Ukraina ka nisur kundërsulmin e shumëpritur kundër Rusisë

Washington Post: Ukraina ka nisur kundërsulmin e shumëpritur kundër Rusisë

Evropa
Peshkaqeni shqyen rusin në Egjipt, publikohen pamjet dramatike

Peshkaqeni shqyen rusin në Egjipt, publikohen pamjet dramatike

Afrika
Inteligjenca ukrainase publikoi një audio-incizim: Kjo bisedë dëshmon se rusët hodhën në erë digën

Inteligjenca ukrainase publikoi një audio-incizim: Kjo bisedë dëshmon se rusët hodhën në erë digën

Evropa
Zeri i Amerikës: Lidhjet e Vuçiqit me grupet kriminale shtron pyetjen: A është ai partner i SHBA-së?

Zeri i Amerikës: Lidhjet e Vuçiqit me grupet kriminale shtron pyetjen: A është ai partner i SHBA-së?

Serbia
Putin ka anuluar konferencën vjetore për shtyp - shenjë e dobësimit të fuqisë së liderit rus

Putin ka anuluar konferencën vjetore për shtyp - shenjë e dobësimit të fuqisë së liderit rus

Evropa
Gjeloshaj: Nëse e përkrahin të gjitha shtetet, do ta mbështesim edhe ne Ballkanin e Hapur

Gjeloshaj: Nëse e përkrahin të gjitha shtetet, do ta mbështesim edhe ne Ballkanin e Hapur

Mali i Zi
Kalo në kategori