LAJMI I FUNDIT:

Pamjet rrëqethëse nga Kanada – zjarri pothuajse nuk e përfshiu një veturë në lëvizje

Pamjet rrëqethëse nga Kanada – zjarri pothuajse nuk e përfshiu një veturë në lëvizje

Një video nga Kanadaja tregon një veturë që i mbijeton një vozitje përmes zjarreve të furishme në të dyja anët e rrugës.

Reklama

Pamjet tregojnë automjetin duke lëvizur me kujdes përmes tymit dhe hirit të dendur në Hammonds Plains, Nova Scotia.

Videoja është kapur nga një kamerë e vendosur në një veturë, raporton nypost.

Watch the latest video at foxnews.com

Shoferi i veturës që regjistroi ngjarjen mund të dëgjohet duke folur me një palë të tretë ndërsa zjarri shpërthen rreth tyre, duke thënë se “Duhet të ikim. Unë nuk mund të shoh asgjë. Ec, ec, ec”.

Dhjetëra zjarre kanë shpërthyer në të gjithë shtetin kanadez gjatë javëve të fundit, duke detyruar evakuimet dhe përpjekjet e qeverisë për të kontrolluar gjendjen.

Tymi nga zjarret është zhvendosur në jug në Shtetet e Bashkuara dhe ka shtyrë shtetet e Kolorados dhe Montanës të lëshojnë alarme për cilësinë e ajrit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Të shtëna armësh në Novi Pazar të Serbisë, dy të plagosur – detajet dhe pamjet nga vendi i ngjarjes

Të shtëna armësh në Novi Pazar të Serbisë, dy të plagosur – detajet dhe pamjet nga vendi i ngjarjes

Serbia
Vdes shefi i Cosa Nostra, Matteo Messina Denaro - ‘kumbari i fundit’ i mafies siciliane

Vdes shefi i Cosa Nostra, Matteo Messina Denaro - ‘kumbari i fundit’ i mafies siciliane

Evropa
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Ishte një “javë produktive” për Ukrainën - thotë Zelensky

Ishte një “javë produktive” për Ukrainën - thotë Zelensky

Botë
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
Putini në Finlandë në fillim të viteve 1990 – mediumi finlandez sjell disa pamje që thuhet se janë publikuar për herë të parë

Putini në Finlandë në fillim të viteve 1990 – mediumi finlandez sjell disa pamje që thuhet se janë publikuar për herë të parë

Evropa
Kalo në kategori