LAJMI I FUNDIT:

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Dhjetëra ushtarë ukrainas ia kishin mësyrë llogoreve ruse, sipas pamjeve të shpërndara gjerësisht në rrjetin social Twitter.

Reklama

Ushtarët ukrainas të cilët sipas videos, erdhën me së paku dy tanke, i kishin rrethuar llogoret e forcave kundërshtare, transmeton Telegrafi.

Ata ishin të pajisur me armë dhe po ecnin ngadalë drejt llogoreve për t’i qëlluar më pas ushtarët rusë me armë dhe me predha.

Nuk dihet se në cilën zonë janë xhiruar pamjet dhe kur, por ushtria ukrainase thuhet se ka nisur tanimë kundërofensivën e saj të shumëpritur. Videoja në fjalë nuk është verifikuar në mënyrë të pavarur.

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia
SHBA njofton paketën e re të ndihmës për Ukrainën

SHBA njofton paketën e re të ndihmës për Ukrainën

Botë
Kalo në kategori