LAJMI I FUNDIT:

Pamje “apokaliptike” nga Rusia, zogjtë e ngordhur bien nga qielli 

Pamje “apokaliptike” nga Rusia, zogjtë e ngordhur bien nga qielli 

Në rrjetet sociale të Rusisë, përdoruesit e tyre kanë shpërndarë video ku shihen dhjetëra zogj të ngordhur duke rënë nga qielli dhe mbuluar rrugët e qytetit Balakov, ku edhe gjendet centrali bërthamor.

Imazhet e para të këtij fenomeni të pashpjeguar janë shfaqur fillimisht në rrjetin social rus V Kontakt dhe në ueb-faqen “Tipik Balakovo”, kushtuar këtij qyteti që gjendet rreth njëmijë kilometra nga pjesa jugore të Moskës, dhe në afërsi të cilit gjendet centrali i madh bërthamor, transmeton Telegrafi.

Në komentet përbri fotografive, rusët kanë shkruar një sërë teorish konspirative që sipas tyre kanë mundur të shkaktojnë ngordhjen masive të zogjve.

Derisa një grup besonin në fenomenin natyror siç janë erërat e forta apo përplasjet me ndonjë fluturake, të tjerët kanë “fajësuar” ndotjen e ajrit, rrjetin 5G – edhe pse një rrjet i tillë ende nuk është në Rusi.

E komenti që ka marrë më së shumti pëlqime është ai që thotë se skenat rikujtojnë serialin e HBO – Chernobyl”, ku flet për incidentin bërthamor të viteve të 80-ta. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se

Shihni çfarë gjeti një grua në kanalin e banjës: Është duke lëvizur dhe thonë se "duket si Çernobili"

Fun
Nuk keni parë kurrë një martesë si kjo: Të sapomartuarit u zotuan për dashurinë e tyre të përjetshme në një tualet

Nuk keni parë kurrë një martesë si kjo: Të sapomartuarit u zotuan për dashurinë e tyre të përjetshme në një tualet

Fun
Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Amerikani padit lotarinë, numrat fitues të tiketës së tij për vlerën prej 340 milionë dollarë iu tha se u shfaqen gabimisht

Interesante
Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Tërmeti befason prezantuesen boshnjake gjatë transmetimit direkt, kamerat regjistruan reagimin e saj

Interesante
Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Zbulohet gjarpri më i madh në botë, anakonda peshon 200 kilogramë dhe është tetë metra e gjatë – kokën e ka sa të njeriut

Interesante
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Kalo në kategori