LAJMI I FUNDIT:

Pacolli thotë se mesazhin e publikuar në media e ka shkëmbyer me kolegët e tij të koalicionit

Pacolli thotë se mesazhin e publikuar në media e ka shkëmbyer me kolegët e tij të koalicionit

Pas përmbylljes së punimeve të seancës së Kuvendit të Kosovës ku u zgjodh Qeveria Kurti, kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se nesër në ora 11:00 do ta dorëzojë mandatin si Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Jashtëm.

Ai ka komentuar edhe mesazhin e publikuar në medie, ku thuhet të ketë komunikuar me presidentin e vendit Hashim Thaçi.

Sipas tij SMS-at e publikuar i ka shkëmbyer me kolegët e koalicionit.


“Nuk e di çfarë nisma marrin, nuk i kemi dëgjuar ende meqë nisma që shkojmë në të mirë të qytetarëve të Kosovës do t’i votojmë, nëse nuk janë do t’i votojmë… Jo, jo nuk është, është një telefonatë me kolegët e mi të koalicionit. Nuk është ashtu siç po shkruajnë mediat”, tha ai, transmeton KP.

Albin Kurti është zgjedhur kryeministër i Kosovës me 66 vota për dhe 10 abstenime, ndërsa në kohën kur po votohej qeveria opozita ka lëshuar sallën. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Xhelal Sveçla nuk e konsideron të arratisur Enver Sekiraqën, i përgjigjet Faton Hajrizit

Xhelal Sveçla nuk e konsideron të arratisur Enver Sekiraqën, i përgjigjet Faton Hajrizit

Lajme
Regjistrimi i popullsisë, Prishtina dhe Fushë Kosova me familjet më të vogla - mesatarja katër anëtarë

Regjistrimi i popullsisë, Prishtina dhe Fushë Kosova me familjet më të vogla - mesatarja katër anëtarë

Lajme
Regjistrimi i popullsisë, në Prishtinë mbi 30 për qind e banesave dhe shtëpive janë të pabanuara

Regjistrimi i popullsisë, në Prishtinë mbi 30 për qind e banesave dhe shtëpive janë të pabanuara

Lajme
Pushime “të kripura” në jug të Shqipërisë, veriu ofron hartën me plazhet e lira

Pushime “të kripura” në jug të Shqipërisë, veriu ofron hartën me plazhet e lira

Lajme
Ish-kryetari i Apelit, Shala: Faton Hajrizi ka qenë i njohur për arratisje, dikush duhet të marrë përgjegjësi

Ish-kryetari i Apelit, Shala: Faton Hajrizi ka qenë i njohur për arratisje, dikush duhet të marrë përgjegjësi

Drejtësi
Vala e të nxehtit, në Kosovë kufizohet orari i punës për disa kategori

Vala e të nxehtit, në Kosovë kufizohet orari i punës për disa kategori

Lajme
Kalo në kategori