LAJMI I FUNDIT:

Pacolli thotë se mesazhin e publikuar në media e ka shkëmbyer me kolegët e tij të koalicionit

Pacolli thotë se mesazhin e publikuar në media e ka shkëmbyer me kolegët e tij të koalicionit

Pas përmbylljes së punimeve të seancës së Kuvendit të Kosovës ku u zgjodh Qeveria Kurti, kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se nesër në ora 11:00 do ta dorëzojë mandatin si Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Jashtëm.

Reklama

Ai ka komentuar edhe mesazhin e publikuar në medie, ku thuhet të ketë komunikuar me presidentin e vendit Hashim Thaçi.

Sipas tij SMS-at e publikuar i ka shkëmbyer me kolegët e koalicionit.

“Nuk e di çfarë nisma marrin, nuk i kemi dëgjuar ende meqë nisma që shkojmë në të mirë të qytetarëve të Kosovës do t’i votojmë, nëse nuk janë do t’i votojmë… Jo, jo nuk është, është një telefonatë me kolegët e mi të koalicionit. Nuk është ashtu siç po shkruajnë mediat”, tha ai, transmeton KP.

Albin Kurti është zgjedhur kryeministër i Kosovës me 66 vota për dhe 10 abstenime, ndërsa në kohën kur po votohej qeveria opozita ka lëshuar sallën. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Lajme
Kurti flet me zyrtarin e Shtëpisë së Bardhë dhe tre senatorë amerikanë, thotë të ndalet dhuna e grupeve të mbështetura nga Beogradi

Kurti flet me zyrtarin e Shtëpisë së Bardhë dhe tre senatorë amerikanë, thotë të ndalet dhuna e grupeve të mbështetura nga Beogradi

Lajme
Trazirat në veri, Rama: Kurti e Osmani nuk kërkuan të konsultohen me mua - nuk jam baba i Kosovës

Trazirat në veri, Rama: Kurti e Osmani nuk kërkuan të konsultohen me mua - nuk jam baba i Kosovës

Lajme

"1000 vjet në dy minuta" - gazetarja e CNN-it shpjegon historinë mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë
Kurti: Mua më ka zgjedhur populli, s’jam emëruar nga ambasadori

Kurti: Mua më ka zgjedhur populli, s’jam emëruar nga ambasadori

Lajme
Berisha për situatën në Kosovë: Një nga nxitësit ka qenë direkt Edi Rama

Berisha për situatën në Kosovë: Një nga nxitësit ka qenë direkt Edi Rama

Lajme
Kalo në kategori