LAJMI I FUNDIT:

Osmani takon zv/presidenten amerikane Harris: Mirënjohës për mbështetjen e palëkundur amerikane

Osmani takon zv/presidenten amerikane Harris: Mirënjohës për mbështetjen e palëkundur amerikane

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në margjinat e Samitit të Paqes për Ukrainën, që po mbahet në Zvicër, ka takuar Zëvendës Presidenten amerikane, Kamala Harris.

Osmani, përmes një postimi në facebook, ka treguar detaje nga takimi me zv.presidenten amerikane.

Samiti i Paqes, Osmani: Rikonfirmojmë mbështetjen për lirinë e Ukrainës
Lexo po ashtu Samiti i Paqes, Osmani: Rikonfirmojmë mbështetjen për lirinë e Ukrainës

“I përcolla mirënjohjen e thellë të popullit të Kosovës për mbështetjen e palëkundur dhe miqësinë tonë të përjetshme”, ka shkruar Osmani, transmeton Telegrafi.


Më shumë se 90 vende dhe organizata ndërkombëtare po marrin pjesë në takimet e Samitit të Paqes për Ukrainën në Lucern, Zvicër.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po merr pjesë në këtë samit ka pasur takime me homologë nga vende të ndryshme të botës.

Osmani sot është pritur edhe nga Presidentja e Zvicrës, Viola Amherd dhe Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Valdete Daka: Faton Hajrizi nuk është liruar me kusht pasi i ka pasur 15 shkelje disiplinore

Valdete Daka: Faton Hajrizi nuk është liruar me kusht pasi i ka pasur 15 shkelje disiplinore

Lajme
Gjërat që turistët pëlqejnë dhe nuk pëlqejnë në Prishtinë - përmendin qentë endacakë

Gjërat që turistët pëlqejnë dhe nuk pëlqejnë në Prishtinë - përmendin qentë endacakë

Lajme
MPJD: Shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia përshtaten me ato të Faton Hajrizit

MPJD: Shenjat e gishtërinjve të dërguara nga Serbia përshtaten me ato të Faton Hajrizit

Lajme

"Një mirëmbajtëse tek unë paguhet 1300 euro", sipërmarrësit në Shqipëri flasin për ngritjen e çmimeve në bregdet

Lajme
PDK dhe LDK e dërguan statutin e ri të UP-së në Kushtetuese, Nagavci: Do të fitohet edhe kjo betejë

PDK dhe LDK e dërguan statutin e ri të UP-së në Kushtetuese, Nagavci: Do të fitohet edhe kjo betejë

Lajme
Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në

Tre turistë të huaj vijnë në Kosovë dhe marrin me vete taksistin kosovar gjatë aventurave të tyre, video në "TikTok" mori mbi gjysmë milionë klikime

Lajme
Kalo në kategori