LAJMI I FUNDIT:

Opsioni hibrid i Rolls-Royce Cullinan, bëhet edhe më i fuqishëm (Foto)

Opsioni hibrid i Rolls-Royce Cullinan, bëhet edhe më i fuqishëm (Foto)

Rivali i Bentley Bentayga, do të ketë edhe më shumë fuqi në versionin hibrid

Me 563 kuaj fuqi, Rolls-Royce Cullinan është një makinë shumë e fuqishme, duke ofruar lëvizje të kënaqshme për një SUV, transmeton Telegrafi.

Por, pasardhësi që vjen në maj të vitit të ardhshëm, do ta ketë versionin hibrid edhe më të fuqishëm. Motori 6.75 litra V12 mbetet, por pjesa e elektrifikuar do ta ndihmojë me një sistem më të sofistikuar.

Nuk është bërë e ditur, se çfarë improvizime i opsionit hibrid të Rolls-Royce Cullinan të ri, teksa pritet që të ketë bateri që i ndihmojnë të lëvizë më gjatë me një mbushje.

Në këtë formë do ta ketë edhe më të lehtë, të rivalizojë me Bentley Bentayga dhe hibrid tjerë të fuqishëm që janë në treg. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Sa harxhon karburant një veturë e ndezur dhe nuk është në lëvizje

Sa harxhon karburant një veturë e ndezur dhe nuk është në lëvizje

Auto
Çfarë duhet të dini për ndërrimin e gomave të veturës ​

Çfarë duhet të dini për ndërrimin e gomave të veturës ​

Auto
Policët zviceranë nuk kursejnë as “mbretërit e garazheve” - ndaluan një makinë me vlerë 6.7 milionë euro dhe e konfiskuan atë

Policët zviceranë nuk kursejnë as “mbretërit e garazheve” - ndaluan një makinë me vlerë 6.7 milionë euro dhe e konfiskuan atë

Auto
Vendbanimi italian me 100 banorë, ku bien në radar katër mijë vozitës në ditë

Vendbanimi italian me 100 banorë, ku bien në radar katër mijë vozitës në ditë

Auto
Musk paralajmëron veturën që do të arrijë 100 km/h në një sekondë, dhe do të ‘fluturojë’

Musk paralajmëron veturën që do të arrijë 100 km/h në një sekondë, dhe do të ‘fluturojë’

Auto
Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Auto
Kalo në kategori