LAJMI I FUNDIT:

Objekt afarist 42 milionë euro, parcelë 10 milionëshe e shtëpi 5 milionëshe – lista e pasurive të Behgjet Pacollit

Objekt afarist 42 milionë euro, parcelë 10 milionëshe e shtëpi 5 milionëshe – lista e pasurive të Behgjet Pacollit

Behgjet Pacolli është deputeti më i pasur në Kuvendin e Kosovës në bazë të deklarimeve të bëra në Agjencinë Kundër Korrupsionit.

Behgjet Pacolli, deputet e biznesmen i njohur, në deklarimin e tij të pasurisë për vitin 2024, ka dokumentuar se posedon 67 pasuri të paluajtshme.


Pacolli në deklarimin në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit, ka njoftuar se vetëm një objekt afarist i tij, kap vlerën e 42 milionë eurove.

Deklarimi i pasurisë, ministrit Murati i dyfishohet vlera e aksioneve në Netflix
Lexo po ashtu Deklarimi i pasurisë, ministrit Murati i dyfishohet vlera e aksioneve në Netflix

Ai ka deklaruar si pasuri të luajtshme tetë vetura.

Pacolli ka aksione në gjithsej 28 kompani.

Ndërkaq, si pagë vjetore nga Kuvendi i Kosovës, ai ka deklaruar 19 mijë euro.

Në trend Lajme

Më shumë
Përfundimi i regjistrimit të popullsisë, sa do të jetë numri i banorëve në Kosovë?

Përfundimi i regjistrimit të popullsisë, sa do të jetë numri i banorëve në Kosovë?

Lajme
Një i vrarë dhe dy të plagosur në Shkup

Një i vrarë dhe dy të plagosur në Shkup

Kronikë e Zezë
KFOR-i e mohon, por kush negocioi largimin e Raodiçiqit me terroristët e tjerë nga Banjska?

KFOR-i e mohon, por kush negocioi largimin e Raodiçiqit me terroristët e tjerë nga Banjska?

Lajme
Policia dënon me 200 euro shoferin që voziti veturën me skadim të regjistruar dhe ia sekuestron mjetin përkohësisht

Policia dënon me 200 euro shoferin që voziti veturën me skadim të regjistruar dhe ia sekuestron mjetin përkohësisht

Lajme
Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Turistët nga Kosova braktisin Durrësin pas liberalizimit të vizave

Lajme
KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

KFOR-i mohon se ndërmjetësuan për largimin e paramilitarëve serbë nga Banjska

Siguri
Kalo në kategori