LAJMI I FUNDIT:

Nxënësi 13-vjeç rrah brutalisht profesorin në Skoci, mësimdhënësi përfundon i shtrirë në korridorin e shkollës pothuajse pa ndjenja

Nxënësi 13-vjeç rrah brutalisht profesorin në Skoci, mësimdhënësi përfundon i shtrirë në korridorin e shkollës pothuajse pa ndjenja

Një profesor në një shkollë të mesme në Skoci është sulmuar brutalisht nga një djalë 13-vjeç, ku si pasojë ka mbetur i shtrirë në tokë dhe pothuajse pa vetëdije.

Reklama

Pamjet janë realizuar javën e kaluar në shkollën e mesme Taylor në Motherwell të Skocisë, ku shihet profesori në të 60-at duke qëndruar i shtrirë në korridorin e shkollës, pasi ishte sulmuar nga një nxënës, transmeton Telegrafi.

Në video shihet profesori i rrethuar nga kolegët e brengosur, dhe nxënësit që ishin aty përreth dhe shikoni me habi.

Në anën tjetër, nga policia skoceze është bërë e ditur se djaloshi është arrestuar dhe akuzohet për sulm fizik ndaj profesorit – duke pranuar në gjykatë se ka goditur profesorin.

Ngjarja ndodhi disa ditë, pasi një rast i ngjashëm shokoi opinionin në Skoci. Bëhet fjalë për tri profesoresha të një shkolle tjetër të mesme – Jonhstone, që u sulmuan nga një nxënës 16-vjeç dhe si pasojë përfunduan në spital me lëndime trupore.

Bëhet fjalë për stafin e shkollës të moshës 59, 48 dhe 34, që përfunduan në spitalin mbretëror Alexandra, kurse në këtë përleshje u lëndua edhe një nxënës 14-vjeç. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Vuçiq ‘rrëfehet’ në CNN, irritohet nga Christiane Amanpour dhe tregon ‘ofertën’ që i bëri Kurtit në takimin e fundit në Bruksel

Serbia
Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Parashikimi i Severe Weather Europe, si do të jetë dimri?

Evropa
Putini po u premton pagë të dyfishtë atyre pranojnë të punojnë në rajonet e pushtuara të Ukrainës – por as kjo nuk po i sjell rezultat

Putini po u premton pagë të dyfishtë atyre pranojnë të punojnë në rajonet e pushtuara të Ukrainës – por as kjo nuk po i sjell rezultat

Botë
Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Ushtari ukrainas kapi tankun rus që nuk funksiononte, i telefonoi mbështetjes teknike në Rusi për ta zgjidhur problemin

Evropa
Më shumë se 1,000 të vdekur nga Ethet e Dengës, në shpërthimin më të keq të regjistruar të Bangladesh

Më shumë se 1,000 të vdekur nga Ethet e Dengës, në shpërthimin më të keq të regjistruar të Bangladesh

Azia
Mali i Zi: Spajiq në një mision të (pa)mundur

Mali i Zi: Spajiq në një mision të (pa)mundur

Mali i Zi
Kalo në kategori