Lucy Steward nga Edinburgh i Skocisë, kishte shtuar shumë peshë për një kohë të shkurtër, duke bërë që ta pyesin nëse është shtatzënë.

Për shkak se 110 kilogramë ishin të rënda për të, vendosi t’i nënshtrohej një diete dobësimi dhe brenda një kohe të shkurtër, humbi 30 kilogramë, transmeton Telegrafi.

Nusja pas dobësimit

“Më shikonin sikur jam gati të lindë dhe më jepnin përparësi, ishte e neveritshme. Vendosa të riktheja linjat që kisha dikur” ka thënë Steward lidhur me rastin.

Së bashku me të fejuarin

Meqenëse është e fejuar, ajo ka thënë se deri në fillim të shkurtit kur do ta ketë dasmën, dëshiron të ketë trup të përkryer dhe fustan me disa numra më pak.

Gjatë përgatitjeve për dasmë

Kilet e tepërta, ajo i kishte fituar nga ngrënia e pakontrolluar e ushqimeve të shpejta dhe konsumi i pijeve të gazuara. /Telegrafi/