LAJMI I FUNDIT:

Numerologjia financiare: Numri i kartës suaj të pagesës ju sjell fat ose ju saboton, llogarisni tuajin

Numerologjia financiare: Numri i kartës suaj të pagesës ju sjell fat ose ju saboton, llogarisni tuajin
pexels

Numri i kartës së pagesës mund t’ju sjellë fat ose t’ju sabotojë, nëse besoni në numerologji

Reklama

Si të llogarisni numrin e kartës suaj të pagesës?

Shumë persona besojnë se ka karta pagese me një kombinim me fat që sjellin para në jetën tuaj.

Kur llogaritni numrin tuaj, mund ta përshtatni kartën e pagesës me gjendjen financiare. Për shembull, ndoshta do të gjeni një qëllim tjetër për të ose do të kuptoni pse keni kaq shumë blerje të pamenduara mirë.

Nëse numri juaj rezulton me fat, do të jeni në gjendje të rrisni vetëdijen tuaj për financat dhe të përmirësoni energjinë e tërheqjes së parave, transmeton Telegrafi.

Kështu llogaritet numri i kartës së pagesës:

Mblidhni të gjitha shifrat nga karta e pagesës dhe shndërroni shumën në një numër njëshifror:

Për shembull, numri i kartës është 4235 677 6680 2022. Pra, 4 + 2 + 3 + 5 + 5 + 6 + 7 + 7 + 6 + 6 + 8 + 2 + 2 + 2 = 65. Më pas, shtojmë 6 + 5 = 11. Rezultati është ende dyshifror, kështu që ne shtojmë njësitë dhe marrim numrin përfundimtar – 2.

Kuptimi i numrave:

Numri 1 shënon fillimin

Një kartë pagese me një numër të tillë mund të jetë e përshtatshme për të filluar biznesin tuaj. Gjithashtu, numri 1 nënkupton qëndrueshmëri dhe stabilitet, të cilat ndonjëherë mungojnë. Kjo është arsyeja pse një kartë e tillë pagese është gjithashtu ideale për kursime. Ju motivon të mos shpenzoni para në mënyrë të pamatur dhe të përpiqeni të kurseni sa më shumë.

Numri 2 qëndron për shumëzimin

Kjo kartë pagese është e përshtatshme për investime, transferim pagesash, të ndjekura nga kthimi i parave dhe bonuset. Synon të tërheqë para dhe funksionon në mënyrë perfekte në këtë. Karta nuk është e përshtatshme për kursime, më saktë, ka të bëjë më shumë me flukse parash, të cilat ndonjëherë shndërrohen në pasuri serioze.

Numri 3 tregon investime

Bilanci në këtë kartë do të jetë gjithmonë në një vlerë pozitive dhe paratë që vijnë tek ajo gjithmonë do të shumëfishohen. Pronari i kësaj karte pagese është shumë me fat për sa i përket financave. Gjithashtu, numri 3 i referohet blerjes së aksioneve dhe investimeve, të cilat do të kthehen të paktën dy herë më shumë.

Numri 4 do të thotë stabilitet

Katërshi konsiderohet numri më i qëndrueshëm. Paratë vijnë tek ju, edhe pse jo në sasi të mëdha, por vazhdimisht. Një person me një kartë të tillë pagese karakterizohet nga blerja e kursyer dhe e menduar. Vështirë se llogaritni në fatin spontan dhe jeni mësuar të arrini gjithçka me punën tuaj.

Numri 5 do të thotë vetëbesim

Nëse keni një kartë me një numër të tillë në duart tuaja, është e qartë se është koha të besoni në veten tuaj. Situata financiare varet vetëm nga veprimet tuaja. Ndaj ndaloni zvarritjen. Mos kini frikë të përdorni në mënyrë aktive kartën, sepse kjo do të ndihmojë në tërheqjen e flukseve të parave.

Numri 6 do të thotë mundësi të pafundme

Ky është një nga numrat më me fat në botën e parave dhe ju jep kaq shumë mundësi. Por kini kujdes, mund të digjni veten! Në një garë të tillë financiare, është e rëndësishme të mos harroni veten dhe shëndetin tuaj. Gjithashtu, karta numër 6 është e përshtatshme për njerëzit me intuitë të zhvilluar. Njerëz të tillë thjesht dinë të “ndjejnë erën” e një mundësie financiare dhe dinë të ndjekin instinktin. Për më tepër, një kartë e tillë pagese është krijuar për kursime. Nëse shuma në kartën tuaj përfundon me numrin 6, atëherë fati do t’ju favorizojë edhe më shumë.

Numri 7 sjell fat

Shtatëshja është konsideruar gjithmonë një numër me fat, dhe kjo herë nuk bën përjashtim. Një kartë pagese me një numër të tillë patjetër do të tërheqë një bollëk parash dhe sukses në jetë. Gjëja kryesore është të ndiqni disa rregulla të thjeshta. E para është të mos përdorni kartën për kumar dhe blerje impulse. E dyta është t’i trajtoni paratë me respekt dhe të mos nënvlerësoni rëndësinë e saj në jetë. Rregulli i tretë është që të mos e përdorni për hua këtë kartelë.

Numri 8 është simbol i pafundësisë

Nëse e rrotulloni këtë numër, do të shihni një shenjë të pafundësisë. Në financa ky efekt është veçanërisht i theksuar. Një kartë pagese me një numër të tillë fillon një cikël parash të pafund. Gjëja kryesore është të mos shpenzoni në mënyrë të panevojshme dhe të mos kurseni në mënyrë të pamatur. Gjithçka duhet bërë me vetëdije dhe më pas fluksi i parave do të rritet.

Numri 9 nënkupton mençurinë

Gjithçka do të shkojë mirë me këtë kartë, për sa kohë që shpenzoni pikërisht atë që mund të përballoni. Asnjë cent më shumë. Është shumë e rëndësishme që të keni një qëndrim pozitiv dhe mençuri ndaj parave. Nëse e mbani gjithmonë parasysh këtë kur planifikoni shpenzimet tuaja, fati do të jetë gjithmonë në anën tuaj. /Telegrafi/