LAJMI I FUNDIT:

Numërohen rreth 95% të votave: Zenun Elezaj i AAK-së drejt mandatit të dytë

Numërohen rreth 95% të votave: Zenun Elezaj i AAK-së drejt mandatit të dytë

Qytetarët e 21 komunave të Kosovës u janë drejtuar sot për herë të dytë kutive të votimit, për të zgjedhur kryetarët e ardhshëm.

Reklama

Në disa komuna tashmë janë numëruar mbi 95% të votave.

Në Komunën e Klinës kur janë numëruar rreth 95% të votave, kandidati i AAK-së Zenun Elezaj kryeson ndaj kandidatit të PDK-së.

Pothuajse përfundon numërimi në Fushë Kosovë, Burim Berisha mbi 65 për qind të votave
Lexo po ashtu Pothuajse përfundon numërimi në Fushë Kosovë, Burim Berisha mbi 65 për qind të votave

Sipas të dhënave nga KQZ, Elezaj ka marrë 55% të votave derisa kandidati i PDK-së ka rreth 45% të votave.

Rezultatet me 95% të votave të numëruara:

ZENUN ELEZAJ (AAK) – 7.433 vota apo 54,94%

ESAT RACI (PDK) – 6.096 vota apo 45,06%

Në trend Lajme

Më shumë
Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Lajme
Osmani takohet me Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

Osmani takohet me Biden: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

Lajme
Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Dyshohet se morën pjesë në vrasje, tortura e dëbim të popullatës civile – policia jep detaje për arrestimin e tre serbëve në Vushtrri

Drejtësi
“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

Lajme
Digjet një automjet i policisë në Shkabaj të Obiliqit

Digjet një automjet i policisë në Shkabaj të Obiliqit

Kronika e Zezë
Krahasimi, sa para kursehet në Gjermani dhe sa në Shqipëri?

Krahasimi, sa para kursehet në Gjermani dhe sa në Shqipëri?

Lajme
Kalo në kategori