LAJMI I FUNDIT:

Numërohen rreth 60% e votave në Malishevë, prin Ekrem Kastrati nga Nisma

Numërohen rreth 60% e votave në Malishevë, prin Ekrem Kastrati nga Nisma

Kandidati Nisma Socialdemokrate, Ekrem Kastrati po prin me vota në Malishevë, teksa në këtë komunë janë numëruar 56,76 për qind të votave.

Sipas të dhënave të publikuara nga KQZ-ja, rezultatet janë si më poshtë:

Ekrem Kastrati (NISMA) – 37,52%

Isni Kilaj (PDK) – 25,62%

Bajrush Hoti (LDK)- 18,18%

Alban Krasniqi (LVV) – 15,03%

Kastriot Berisha (AAK) – 3,40%

Selajdin Bytyçi- 0,25%

(KQZ), menjëherë pas mbylljes së procesit të votimit rezulton që 43.5% e qytetarëve ushtruan të drejtën për të votuar.

Qytetarët e Kosovës kanë votuar në 38 komuna, për të zgjedhur kryetarët e rinj dhe përbërjet e reja të asambleve komunale.

Në këto zgjedhje lokale kanë pasur të drejtë vote 1 milion e 885 mijë e 448 qytetarë.

Rezultatet mund t’i përcillni në kohë reale, duke klikuar në KËTU. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke

Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke

Lajme
Operacioni “Patkoi

Operacioni “Patkoi", Majko: Millosheviqi donte të destabilizonte Shqipërinë, me varka do sulmohej Italia

Lajme
Policia në Prishtinë kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për identifikimin e dy të dyshuarve

Policia në Prishtinë kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për identifikimin e dy të dyshuarve

Kronika e Zezë
Beleri flet nga burgu pasi u zgjodh eurodeputet: Pa dashur Edi Rama ka ndihmuar duke me bërë të njohur gjithëandej

Beleri flet nga burgu pasi u zgjodh eurodeputet: Pa dashur Edi Rama ka ndihmuar duke me bërë të njohur gjithëandej

Lajme
Të shtënat me armë në Prishtinë, Policia: Në vendin e ngjarjes janë gjetur 19 gëzhoja, ndërsa në shtëpinë e të dyshuarit jelekë ushtarakë e substanca narkotike

Të shtënat me armë në Prishtinë, Policia: Në vendin e ngjarjes janë gjetur 19 gëzhoja, ndërsa në shtëpinë e të dyshuarit jelekë ushtarakë e substanca narkotike

Kronika e Zezë
“Hapni kufirin ose u themi shqiptarëve të ngrihen”, Majko: Si e kërcënuam Maqedoninë gjatë luftës së Kosovës

“Hapni kufirin ose u themi shqiptarëve të ngrihen”, Majko: Si e kërcënuam Maqedoninë gjatë luftës së Kosovës

Lajme
Kalo në kategori