LAJMI I FUNDIT:

Numërohen 73% të votave në Han të Elezit: Kandidati i PDK-së para Rufki Sumës

Numërohen 73% të votave në Han të Elezit: Kandidati i PDK-së para Rufki Sumës

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale.

Reklama

Në orën 19:00 janë mbyllur qendrat e votimeve dhe tashmë po vijon procesi i numërimit të votave.

Në disa komuna procesi i numërimit është duke shkuar shumë shpejt.

Në Komunën e Hanit të Elezit është duke u zhvilluar një garë shumë interesante.

Kur  janë numëruar rreth 73% e votave, Mehmet Ballazhi i PDK-së është në epërsi prej rreth 250 votave ndaj kryetarit aktual, Rufki Suma.

MEHMET BALLAZHI (PDK) – 1.766 vota ose 50,26%

RUFKI SUMA – 1.492 vota ose 42,46%

SHERIF BERISHA (LVV) – 256 vota ose 7,29%.

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Lajme
Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Lajme
Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Lajme
Kalo në kategori