LAJMI I FUNDIT:

“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Meta – zbardhet dëshmia e djalit

“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Meta – zbardhet dëshmia e djalit

Kishin planifikuar gjithçka, por jo metodat gjithëpërfshirëse të policisë për të zbardhur një ngjarje.

Ishte e shtunë, kur ndodhi vrasja, që u raportua si humbje e babait nga djali që qëlloi 4 herë mbi të. Ishte kohë dreke e datës 10 shkurt, kur Pëllumb Meta, baba i katër fëmijëve, sipas deklaratës së djalit të madh dhe vajzës të tij, ishte shtrirë për të marrë një sy gjumë para se të nisej për në punë.


Të tre fëmijët e viktimës janë të arrestuar tashmë, së bashku me nënën e tyre që ndiqet penalisht në gjendje të lirë.

Në polici janë shprehur se i kanë dhënë fund një kalvari vuajtjesh brenda familjes, ndonëse një kalvar tjetër ka nisur për ta.

Vendimi për të fejuar motrën e vogël Hygertën 19 vjeçe, studente e gjuhëve të huaja, i kishte rritur tensionet në familje sërish.

Hysen Meta ka rrëfyer se donin që ai të ishte një baba si të gjithë të tjerët, që t’i mbështeste dhe jo t’u imponohej në gjithçka. Ishin të rritur tashmë dhe sërish nën diktatin e tij. E çuan nga gjumi.

“Qëllova mbi të. E qëllova disa herë. Nuk u përmbajta më. Bashkë me motrën e futëm në plastmas. Donim të fshihnim gjurmët. E zhveshëm dhe e mbështollëm me plasmas. Më vonë në mbrëmje e çuam te kasollja ku hapëm gropën dhe aty e varrosëm.

E zhvendosa makinën e tij te sektori Rinia dhe u ktheva me vëllain që kishte marrë mjetin e një të njohuri e më kishte ndjek.

Mbrëmjen e 13 shkurtit u paraqita në polici dhe denoncova humbjen e kontakteve me babain. Ishte e rëndë, por ndodhi. As frymë nuk merrnim dot lirisht në shtëpi po të mos donte ai”. /Tch/

Në trend Lajme

Më shumë

"Kolla e keqe", infektologu Ramadani tregon tri fazat që kalon i infektuari

Mirjeta Hajzeraj
​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

Kronika e Zezë
Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Lugina
Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Lajme

"Shkrumb e hi", pamje nga fabrika e mjedrës që u dogj në Podujevë

Kronika e Zezë
Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Kronika e Zezë
Kalo në kategori