LAJMI I FUNDIT:

Nuk planifikohet rritja e çmimit të energjisë elektrike në Maqedoni

Nuk planifikohet rritja e çmimit të energjisë elektrike në Maqedoni

Për sivjet nuk parashihet rritje e çmimit të energjisë elektrike në Maqedoni. Kjo u bë e ditur nga drejtori i ELEM Maqedoni, Hristijan Mickovski, i cili thotë se kompania do të ketë përfitime edhe këtë vit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Ai bëri të ditur se çmimi i energjisë elektrike në berza ësthë 24.5 euro për megavat/orë dhe se është më e lirë nga rregullorja e ELEM, duke shtuar se nuk do të kërkojnë rritje të çmimit të energjisë elektrike.

Madje, Mickovski tha se mendojnë që së shpejti të importojnë energji elektrike të lirë dhe në këtë periudhë t’i përgatitin kapacitetet dhe t’i mbushin akumulatorët. Kjo bëhet me qëllim të eksportimit të rrymës elektrike kur çmimi të rritet në berzën ndërkombëtare.

Në trend Lajme

Më shumë
DASH: Presim që Serbia të vazhdoj me hapat për de-përshkallëzim, përfshirë këtu tërheqjen e vazhdueshme të forcave nga kufiri me Kosovën

DASH: Presim që Serbia të vazhdoj me hapat për de-përshkallëzim, përfshirë këtu tërheqjen e vazhdueshme të forcave nga kufiri me Kosovën

Lajme
Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Nga plani i Vuçiqit për veriun deri te kërkesa e Kosovës për ekstradimin e Radoiçiqit - politikani serb zbulon bisedën që kishte kohë më parë me Kurtin për “Zajednicën”

Lajme
Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, gjykata serbe ia ndalon shkuarjen në Kosovë

Radoiçiq lirohet nga paraburgimi, gjykata serbe ia ndalon shkuarjen në Kosovë

Lajme
Osmani dhe Vuçiq në samitin e liderëve evropianë në Spanjë, a mund të aranzhohet takim mes tyre?

Osmani dhe Vuçiq në samitin e liderëve evropianë në Spanjë, a mund të aranzhohet takim mes tyre?

Lajme
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Maliqi për sulmin në veri: Inteligjenca e NATO-s me gjasë ia dha informatën me kohë PK-së për grupin terrorist

Maliqi për sulmin në veri: Inteligjenca e NATO-s me gjasë ia dha informatën me kohë PK-së për grupin terrorist

Lajme
Kalo në kategori