LAJMI I FUNDIT:

Nuk përflitet për asnjë ndryshim në panelin OLED të Apple iPhone 15 Pro Max

Nuk përflitet për asnjë ndryshim në panelin OLED të Apple iPhone 15 Pro Max

Zbulimi i serisë 2023 iPhone 15 së shpejti do të jetë afërsisht tre muaj larg.

Reklama

Përpara se ta kuptoni, shtatori do të jetë këtu dhe linja e re e iPhone 15 do të jetë zyrtare.

Por deri atëherë do të shohim shumë këshilltarë që “kalojnë” përgjatë specifikave të përfolura.

Tweet-i më i fundit që përmban informacione të përfolura për iPhone 15 vjen nga Revegnus i cili thotë se i njëjti panel OLED M12 që Samsung i dha Apple për iPhone 14 Pro Max do të përdoret edhe në iPhone 15 Pro Max.

Pra, mos prisni ndonjë ndryshim të madh në pjesën e përparme të panelit.

Tani vetëm muajin e kaluar pamë një thashethem nga Koreja e Jugut që thoshte se Apple do të përdorte panelet OLED M12 në të gjithë linjën e iPhone 15 këtë vit, gjë që do të ishte një përmirësim i mirë për ata që tradicionalisht blejnë modelet jo-Pro, raporton Phone Arena, transmeton Telegrafi.

Tipster Revegnus tweets rumored iPhone 15 Pro Max specs - No changes rumored for Apple iPhone 15 Pro Max's OLED panel and 48MP image sensor

Informator gjithashtu na thotë se sensori 48MP Sony IMX803 i përdorur në kamerën kryesore të iPhone 14 Pro Max do të kthehet në iPhone 15 Pro Max.

Një tjetër informatë e përfolur nga janari sugjeron se i njëjti sensor 48MP do të përdoret edhe në iPhone 15 dhe iPhone 15 Plus.

Sigurisht, modelet jo-Pro ende nuk do të kenë një kamerë telefoto dhe iPhone 15 Pro Max pritet të jetë iPhone i parë ndonjëherë që do të ketë një lente periskopi që do të marrë zmadhimin optik 5x-6x nga zmadhimi aktual 3x.

Tweet-i nga Revengus vazhdon duke thënë se iPhone 15 Pro Max do të fuqizohet nga çipi A17 Bionic i cili do të prodhohet duke përdorur nyjen e procesit 3nm të TSMC. Me 16 miliardë transistorë në A16 Bionic SoC, ne mund të shohim afërsisht 18 miliardë-20 miliardë transistorë brenda A17 Bionic. /Telegrafi/