Një ndërtesë misterioze u zbulua kohët e fundit në një plazh në El Salvador, dhe fotot dhe pamjet tani janë bërë virale në mediat sociale.

Nuk është e qartë se si vila e braktisur dhe e rrënuar përfundoi në Costa del Sol, por duket se ka qëndruar atje për disa kohë, duke gjykuar nga mbishkrimet në të.

Një nga teoritë më të njohura është se ajo ishte bllokuar nga një uragan i fuqishëm dy dekada më parë.

Vila e braktisur në Plazhin e Puntilla u popullarizua nga aplikacioni TikTok, sepse atje kjo vilë u shpërnda jashtëzakonisht shumë.

Pas videos, ajo tërhoqi shumë turistë.

Dhe ndërsa turistët vizitojnë vilën dhe e eksplorojnë atë, shumica e banorëve të zonës thonë se nuk iu afruan asaj nga frika.

Këtu është një video e postuar në fillim të këtij muaji në YouTube nga El Salvador. /Telegrafi/