LAJMI I FUNDIT:

Një punonjës i aeroportit San Antonio në Teksas humb jetën, përfundon në motorin e aeroplanit

Një punonjës i aeroportit San Antonio në Teksas humb jetën, përfundon në motorin e aeroplanit

Një punëtor në aeroportin e San Antonio, Teksas vdiq pasi u ‘thith’ nga motori i një aeroplani të aviokompanisë Delta Air Lines.

Aksidenti ndodhi rreth orës 22:25 të premten, ndërsa aeroplani, i cili sapo kishte mbërritur nga Los Angeles, po shkonte drejt terminalit të mbërritjeve, sipas Bordit Kombëtar të Sigurisë së Transportit të SHBA (NTSB.

NTSB thotë se punonjësi, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, u ‘thith’ në motorin e djegur të aeroplanit të Delta Air Lines, transmeton Telegrafi.

“NTSB ka qenë në kontakt me Delta. Ne po mbledhim informacione për incidentin”, u tha në konferencën për media raporton The Guardian.

Punëtori i ndjerë ishte i punësuar në Unifi Aviation, e cila ofron shërbime për Delta dhe kompani të tjera ajrore.

“Ne jemi thellësisht të pikëlluar nga ky incident. Hetimi ynë paraprak ka treguar se vdekja e punëtorit nuk kishte lidhje me proceset tona operative, procedurat e sigurisë dhe politikat”, tha Unifi Aviation. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Evropa
Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Evropa
“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

“Mesdita kundër Putinit”, çfarë shkruan në testamentin politik të Navalnyt

Evropa
“Jo, Sami, mos më lër”, gruaja palestineze mundohet ta rikthejë në jetë bashkëshortin

“Jo, Sami, mos më lër”, gruaja palestineze mundohet ta rikthejë në jetë bashkëshortin

Azia
Deklarata bombë e ekipit të Alexei Navalnyt: U vra në prag të shkëmbimit me një të burgosur rus

Deklarata bombë e ekipit të Alexei Navalnyt: U vra në prag të shkëmbimit me një të burgosur rus

Botë
Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Pamje që tregojnë sesi ushtrisë ruse i mungon profesionalizmi në fushëbetejë – gabimet që u kanë kushtuar edhe me jetë

Evropa
Kalo në kategori