LAJMI I FUNDIT:

Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari – pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari – pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Edhe pse Oldsmobile “mbylli dyert” e tij pothuajse 20 vjet më parë, ai mbetet jashtëzakonisht i popullarizuar tek entuziastët e makinave klasike.

Reklama

Më e njohura nga këto makina është Cutlass dhe modelet e tij të performancës si 442.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, nga të gjitha 442 variantet, një nga më të rrallët dhe më legjendarët është W-32.

Dhe ky Oldsmobile i veçantë W-32 është në gjendje çuditërisht të mirë.

Pronari thuhet se e bleu atë “të dorës së dytë” në vitin 1971, dhe përveç një lyerjeje, makina është pothuajse e gjitha origjinale.

Sipas djalit të pronarit, ai ka ardhur nga spitali me makinë pas lindjes së tij, ndaj edhe ky Olds i vjetër ka shumë vlera sentimentale. /Telegrafi/