LAJMI I FUNDIT:

Një mënyrë tjetër e thjeshtë për ta pastruar furrën e shporetit: Të gjithë e keni këtë në shtëpi, por nuk e keni përdorur kurrë

Një mënyrë tjetër e thjeshtë për ta pastruar furrën e shporetit: Të gjithë e keni këtë në shtëpi, por nuk e keni përdorur kurrë

Zbuloni pse duhet ta bëni më shpesh tani e tutje

Nëse furra e shporetit tuaj është e ndotur, do t’ju duhet ta pastroni atë në një moment.

Nëse nuk e keni pastruar për një kohë të gjatë, atëherë ai proces kërkon shumë kohë, sepse duhet të hiqni të gjitha njollat e forta.

Kur gatuani bukë në shtëpi, është gjithmonë më mirë ta piqni në një furrë të pastër, transmeton Telegrafi.

Ekzistojnë gjithashtu disa hile pastrimi që e bëjnë procesin më të shpejtë, dhe rezultatet janë të shkëlqyera!

Një nga hiletë e pastrimit është përdorimi i shkumës së rrojës. Mund të tingëllojë e çuditshme, por kjo funksionon vërtet.

Nëse ju pëlqen të pastroni kuzhinën me mjete natyrore, atëherë lexoni se si të bëni një sprej për pastrimin e gëlqeres dhe mykut.

Reklama

Thjesht lyejeni furrën me shkumë rroje. Mbuloni të gjithë furrën mirë me shkumë, ndërsa aty ku ka më shumë njolla, derdhni më shumë shkumë.

Lëreni të thahet për 30-60 minuta, varësisht se sa e ndotur është furra juaj. Pastaj fshijeni.

Nëse është e nevojshme, kaloni edhe herë furrën me një sfungjer, pastaj pastroni përsëri me një leckë të lagur.

/Telegrafi/