LAJMI I FUNDIT:

Një herë imazh e ambasador i markës Opel, Jürgen Klopp tani merr për vete një Astra Plug-in Hybrid

Një herë imazh e ambasador i markës Opel, Jürgen Klopp tani merr për vete një Astra Plug-in Hybrid

Ambasadori i markës Opel, është imazhi i gjeneratës më të re të kësaj veture kompakte që vjeshtën e kaluar pati premierën botërore.

Reklama

Tani Jürgen Klopp ka marrë veturën e re Opel Astra Plug-in Hybrid në Liverpool të Anglisë, transmeton Telegrafi.

“Hapi im i parë drejt elektrifikimit të veturës. Tani po vozis motor elektrik – emocionuese”, thotë fituesi i dyfishtë i çmimit të “trajneri më i mirë” nga FIFA.

Falë motorit që prodhon 180 kuaj-fuqi, vetura e tij e re është e përkryer kur bëhet fjalë për aspektin ekonomik dhe performansat.

Shpejtësinë nga 0-100 kilometra në orë e arrin për 7.6 sekonda, e deri në 60 kilometra në orë mund të lëvizë vetëm me ndihmën e motorit elektrik. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Porsche prezanton logon

Porsche prezanton logon "e re" përpara lansimit të "veturës së saj sportive të së ardhmes"

Auto
Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari - pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari - pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Auto
Aehra punëson ish-dizanjuesin e Lamborghini për të krijuar sedanin e saj elektrik

Aehra punëson ish-dizanjuesin e Lamborghini për të krijuar sedanin e saj elektrik

Auto
Ford planifikon prodhimin e një SUV elektrik me 7 ulëse për tregun amerikan në mënyrë që të konkurrojë me Tesla dhe Kia

Ford planifikon prodhimin e një SUV elektrik me 7 ulëse për tregun amerikan në mënyrë që të konkurrojë me Tesla dhe Kia

Auto
Shkoda bëhet 'Made in Germany'

Shkoda bëhet 'Made in Germany'

Auto
Tesla Model Y me ngjyrë të kuqe Midnight Cherry tani e disponueshme në Evropë

Tesla Model Y me ngjyrë të kuqe Midnight Cherry tani e disponueshme në Evropë

Auto
Kalo në kategori