LAJMI I FUNDIT:

Një grumbull qensh futen brenda një lokali në Prishtinë

Një grumbull qensh futen brenda një lokali në Prishtinë

Problemi me qentë endacakë vazhdon të mbetet një ndër problemet kryesore që ballafaqohen qytetarët në Prishtinë.

Të shpeshta kanë qenë edhe rastet e raportuara ku qentë kanë sulmuar qytetarët, duke u shkaktuar lëndime trupore, transmeton Telegrafi.


Përkundër ankesave e thirrjeve që janë bërë që problemi me qentë të rregullohet, deri tani nuk ka pasur veprime konkrete nga organet përgjegjëse për këtë çështje.

Së fundmi, Vrojtuesit e Lagjes – Prishtinë kanë publikuar një video ku shihen një grumbull qensh endacakë duke u futur brenda një lokali në Prishtinë.

Kjo video ka nxitur edhe reagimin e komentuesve, ku kanë kritikuar kryetarin e komunës, Përparim Rama, për këtë problem./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

Siguri
SHBA-ja synon ta

SHBA-ja synon ta "fortifikojë" Ballkanin Perëndimor

Lajme
Protesta e dhunshme para Bashkisë së Tiranës, reagojnë ambasadat e SHBA-ve dhe BE-së

Protesta e dhunshme para Bashkisë së Tiranës, reagojnë ambasadat e SHBA-ve dhe BE-së

Lajme
Trajnimi i ushtarëve ukrainas, ambasadori Kapiti: Krenarë me përkushtimin e FSK-së

Trajnimi i ushtarëve ukrainas, ambasadori Kapiti: Krenarë me përkushtimin e FSK-së

Siguri
500 euro gjobë, 5 pikë negative, 6 muaj masë mbrojtëse e sekuestrim i veturës – Policia dënon vozitësin në Pejë

500 euro gjobë, 5 pikë negative, 6 muaj masë mbrojtëse e sekuestrim i veturës – Policia dënon vozitësin në Pejë

Kronika e Zezë
11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

11-vjet nga marrëveshja e nënshkruar nga Thaçi dhe Daçiq, deklarohet Stano: Themelimi i Asociacionit, ndër çështjet më urgjente

Lajme
Kalo në kategori