LAJMI I FUNDIT:

Dyshohet se 19-vjeçarja ka bërë vetëvrasje në Poliqkë të Kamenicës, prokuroria jep detaje

Dyshohet se 19-vjeçarja ka bërë vetëvrasje në Poliqkë të Kamenicës, prokuroria jep detaje
Foto: Ilustrim
Reklama

Vdekja e një 19-vjeçareje në fshatin Poliqkë të komunës së Kamenicës është cilësuar si e dyshimtë nga prokuroria.

Trupi i viktimës, e cila dyshohet se ka bërë vetëvrasje është gjetur të shtunën e 17 tetorit 300 metra larg shtëpisë së saj.


Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar Prokuroria Themelore e Gjilanit, ku janë dhënë edhe detaje.

“Ju njoftojmë se më  17 Tetor 2020, dyshohet se një grua e moshës 19 vjeçare, është gjetur e varur 300m larg shtëpisë së saj, në fshatin Poliqkë, komuna e Kamenicës. Rasti është cilësuar si vdekje e dyshimtë dhe me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë i të ndjerës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore, në Prishtinë”, thuhet në përgjigjen e Prokurorisë.

Po ashtu, prokuroria në bashkëpunim me policinë janë duke ndërmarrë veprimet hetimore, të cilat përfshijnë edhe intervistimin e familjarëve të të ndjerës dhe dëshmitarëve tjerë, me qëllim të ndriçimit të kësaj çështje. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Grabitja e armatosur në Prishtinë ku mbeti e vrarë një grua, policia me detaje të reja

Grabitja e armatosur në Prishtinë ku mbeti e vrarë një grua, policia me detaje të reja

Kronika e Zezë
Behgjet Pacolli publikon foton e gruas së këshilltarit të tij që u vra në Prishtinë

Behgjet Pacolli publikon foton e gruas së këshilltarit të tij që u vra në Prishtinë

Lajme
Vrasja e rëndë, dhëndri theri me thikë vjehrrin në Prishtinë

Vrasja e rëndë, dhëndri theri me thikë vjehrrin në Prishtinë

Kronika e Zezë
Ditë e rëndë, në 24 orët e fundit dy vrasje në Kosovë

Ditë e rëndë, në 24 orët e fundit dy vrasje në Kosovë

Lajme
Vritet një grua në Prishtinë - Policia jep detaje

Vritet një grua në Prishtinë - Policia jep detaje

Kronika e Zezë
Lavrov në Shkup ka ardhur përmes Turqisë dhe Greqisë, Bullgaria nuk e ka lejuar fluturimin për shkak të Zakharovës

Lavrov në Shkup ka ardhur përmes Turqisë dhe Greqisë, Bullgaria nuk e ka lejuar fluturimin për shkak të Zakharovës

Lajme
Kalo në kategori