LAJMI I FUNDIT:

Në veri, një serb sulmon policinë me armë zjarri

Në veri, një serb sulmon policinë me armë zjarri

Policia e Kosovës në pjesën veriore të vendit, deri sa ishte duke e ndjekur një veturë të llojit “Land Rover”, të cilën e voziste Dushko Slaviq, i njohur si Dulle, është sulmuar nga me armë zjarri nga vozitësi.

Sipas burimeve të Kosovapressit, rasti ka ndodhur të hënën pas orës 20:00, ndërsa nuk dihet nëse ka pësuar ndonjë polic nga të shtënat e të dyshuarit.

Te vendi ‘Sharen Kamen’ në Zhitkovac, i dyshuari e ka braktisur veturën që ishte pa targa dhe ka ikur në pyll, ndërsa numër i madh i pjesëtarëve të policisë janë në ndjeke të tij.

Ndryshe Dulle është i njohur për policinë, si pjesë e grupit kriminel që merret me vjedhjen e veturave. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohet shoferi i BMW-së në Prishtinë që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Arrestohet shoferi i BMW-së në Prishtinë që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Lajme
Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Lajme
Përplasje në debatin për raportet e ish-presidentit Rugova me UÇK-në

Përplasje në debatin për raportet e ish-presidentit Rugova me UÇK-në

Politikë
Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Lajme
Çfarë mesazhi u dha ambasadori Hill përfaqësuesve politikë të Luginës? Gjithçka nga intervista me Mustafin

Çfarë mesazhi u dha ambasadori Hill përfaqësuesve politikë të Luginës? Gjithçka nga intervista me Mustafin

Lajme
I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

I dëmtuari tregon se Arsiq i tha ‘kape 25-vjeçarin e vrarë dhe tregoju terroristëve tjerë çka ka për t’iu ndodhur’

Drejtësi
Kalo në kategori