LAJMI I FUNDIT:

Në Tetovë do të bëhet inaugurimi i lapidarit kushtuar veteranit të UÇK-së, Lezam Ramadani – La Xam

Në Tetovë do të bëhet inaugurimi i lapidarit kushtuar veteranit të UÇK-së, Lezam Ramadani – La Xam
Reklama

Shoqata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, fton opinionin në ceremoninë përkujtimore, gjegjësisht me rastin e inaugurimit të lapidarit (te vendprehja) kushtuar veteranit të UÇK-së, Lezam Ramadani – La Xam, që do të mbahet të shtunën, 23.09.2023 në Vicë të Tetovës, me fillim në ora 14:00, përcjell Nistori.

Lezam Ramadani – La Xam mbetet në kujtimet e luftëtarëve të Ushtrisë çlirimtare Kombëtare (UÇK) si gjatë luftës së Kosovës, Preshevës ashtu edhe gjatë luftës së vitit 2001 në Maqedoni.


Përveç kontributit të tij si pjesëmarrës i drejtpërdrejtë, ai ka ndihmuar edhe në pjesën e logjistikës, si gjatë strehimit të ushtarëve dhe përcjelljen e tyre nga një front në një tjetër. /Nistori/

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Vrasja e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë, deklarata e ministrit Sveçla dhe njohësve të sigurisë – të gjitha nga aksioni i Policisë së Kosovës

Lajme
Tha se Kosova është projekt i përkohshëm, Lushaku - Sadriu i reagon ministrit Aliu

Tha se Kosova është projekt i përkohshëm, Lushaku - Sadriu i reagon ministrit Aliu

Lajme
Shtetasit suedezë i morën me qera veturat Porsche dhe BMW në Aeroportin

Shtetasit suedezë i morën me qera veturat Porsche dhe BMW në Aeroportin "Adem Jashari", dhe nuk i kthyen më

Kronika e Zezë
Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Lajme
Vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, a reagoi sipas protokollit Policia e Kosovës?

Vrasja e të dyshuarit për grabitjen në Suharekë, a reagoi sipas protokollit Policia e Kosovës?

Siguri
Çitaku i drejtohet Aliut: Qeveritë janë të përkohshme, Kosova është e përjetshme

Çitaku i drejtohet Aliut: Qeveritë janë të përkohshme, Kosova është e përjetshme

Lajme
Kalo në kategori