0Shares

Institucionet në Maqedoni rrallëherë dijnë të jenë edhe efikasë.

Ndërmarrja Publike “Parqet dhe gjelbërimi” në Shkup kishte marrë një thirrje me lutje nga një vogëlushe nga Shkupi me emrin Teona e cila kishte raportuar se një mace kërkon ndihmë për katër ditë në një dru të lartë 25 metra.

Drejtori i kësaj ndërmarrje, Ardijan Muça në Facebook ka shpërndarë një tregim për nëj mace e cila më vonë u shpëtua, shkruan Telegrafi Maqedoni.

“Pas lutjes që sot na e përcolli vogëlushja Teona, ekipet tona urgjentisht filluan aksionin për shpëtim të maces së saj e cila gjendej në plepin i cili ishte i gjatë më shumë se 25 metra. Macja e pafuqishme po kërkonte ndihmë tani më 4 ditë” ka shkruar Muça për këtë rast.

I gjithë procesi i shpëtimit është inçizuar dhe është publikuar në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)