LAJMI I FUNDIT:

Në Prishtinë marshohet në përkrahje të popullit palestinez

Në Prishtinë marshohet në përkrahje të popullit palestinez

Në Prishtinë është marshuar në përkrahje të popullit  palestinez.

Qytetarët me anë të pankartave po marshojnë dhe po shprehin mbështetje për popullin që tashmë dy javë është në luftë.

Disa prej pankartave thonë: “Liri për Palestinën”, “Le ta shkruajë historia” e të tjerë.

Në Kosovë ndizen qirinj për viktimat izraelite, Hovenier: Nuk justifikohet terrorizmi
Lexo po ashtu Në Kosovë ndizen qirinj për viktimat izraelite, Hovenier: Nuk justifikohet terrorizmi

Kujtojmë që populli palestinez ka tashmë disa ditë që përballet me mungesë të produkteve ushqimore, shëndetësore dhe jo vetëm.

Kujtojmë para një jave, një grup hebrenjsh në Kosovë kishin ndezur qirinj në kujtim të viktimave izraelite të vrara deri tash si pasojë e sulmit nga grupi palestinez Hamasi.

Në trend Lajme

Më shumë
I shkaktuan dëme në vlerë mbi 600 mijë euro dhe e detyruan viktimën ta mbyllte kompaninë, detaje nga rasti i fajdexhinjëve në Gjilan

I shkaktuan dëme në vlerë mbi 600 mijë euro dhe e detyruan viktimën ta mbyllte kompaninë, detaje nga rasti i fajdexhinjëve në Gjilan

Kronika e Zezë
Vdekja e katër burrave në Prishtinë, Policia nis hetimet

Vdekja e katër burrave në Prishtinë, Policia nis hetimet

Kronika e Zezë
Nga dyshimet për Policinë e Kosovës tek ndikimi te dëshmitarët, si e ndryshoi Specialja arsyetimin për t’i mbajtur në Hagë ish-krerët e UÇK-së

Nga dyshimet për Policinë e Kosovës tek ndikimi te dëshmitarët, si e ndryshoi Specialja arsyetimin për t’i mbajtur në Hagë ish-krerët e UÇK-së

Drejtësi
Vdekja e katër burrave në lokacione të ndryshme në Prishtinë, Prokuroria: Në koordinim me Policinë po ndërmarrim veprime për ndriçimin e rrethanave

Vdekja e katër burrave në lokacione të ndryshme në Prishtinë, Prokuroria: Në koordinim me Policinë po ndërmarrim veprime për ndriçimin e rrethanave

Besnike Salihu
Osmani uron Genc Nimanbegun për marrjen e detyrës së re: Ulqini është jo vetëm pikë turistike, por edhe shtëpi e dytë për kosovarët

Osmani uron Genc Nimanbegun për marrjen e detyrës së re: Ulqini është jo vetëm pikë turistike, por edhe shtëpi e dytë për kosovarët

Lajme
PDK kërkoi shkarkimin e ambasadorit Berishaj, deputeti Berisha e vizitoi në Zagreb: Biseduam për të mirën e kombit dhe shtetit

PDK kërkoi shkarkimin e ambasadorit Berishaj, deputeti Berisha e vizitoi në Zagreb: Biseduam për të mirën e kombit dhe shtetit

Politikë
Kalo në kategori