LAJMI I FUNDIT:

Në Haraçinë protestohet kundër çmimit të lartë të energjisë elektrike (Foto)

Në Haraçinë protestohet kundër çmimit të lartë të energjisë elektrike (Foto)

Banorët e Haraçinës kanë protestuar sot kundër çmimit të lartë të energjisë elektrike. Ata kanë drejtuar akuza kundër EVN-së dhe thanë se ajo paushall po ja u dërgon faturat, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Sipas TV21, banoret e Haraçinës të mllefosur kanë deklaruar se njëherë e përgjithmonë ky problem duhet të zgjidhet dhe se nuk do të ndalen me protestat. Ata bllokuan rrugën në fillim të fshatit, në urrën që lidhet me autostradën.

Ditëve në vijim në qoftë se EVN-ja nuk tregon interes për kërkesën e tyre, atëherë banorët nuk përjashtojnë mundësinë që ta bllokojnë edhe autostradën./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi terrorist në veri, Vuçiqi e anuloi konferencën për shtyp të Petkoviqit, duke i bërtitur: “Çka do të thuash ti, kush të dha leje?”

Sulmi terrorist në veri, Vuçiqi e anuloi konferencën për shtyp të Petkoviqit, duke i bërtitur: “Çka do të thuash ti, kush të dha leje?”

Lajme
Arrestohen edhe dy persona në veri, shkon në tetë numri i tyre - konfiskohen edhe armë

Arrestohen edhe dy persona në veri, shkon në tetë numri i tyre - konfiskohen edhe armë

Lajme
Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen në drejtim të Leposaviqit

Dhjetëra automjete të KFOR-it nisen në drejtim të Leposaviqit

Lajme
Politikani serb, Vuçiqit: Njëri terrorist i arrestuar në veri të Kosovës, kishte statusin e dëshmitarit të mbrojtur në rastin e vrasjes së Ivanoviqit

Politikani serb, Vuçiqit: Njëri terrorist i arrestuar në veri të Kosovës, kishte statusin e dëshmitarit të mbrojtur në rastin e vrasjes së Ivanoviqit

Siguri
Policia: Në manastir u gjet helmeta e Policisë së Kosovës që ishte marrë nga vendi ku u vra rreshteri Bunjaku

Policia: Në manastir u gjet helmeta e Policisë së Kosovës që ishte marrë nga vendi ku u vra rreshteri Bunjaku

Siguri
Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë, në çdo formë që mund të jetë e nevojshme

Pacolli i del në krah Kurtit: I ofroj ndihmën time të plotë, në çdo formë që mund të jetë e nevojshme

Lajme
Kalo në kategori