LAJMI I FUNDIT:

Ndihma amerikane për riparimin e dëmeve në monumentet historike

Ndihma amerikane për riparimin e dëmeve në monumentet historike

SHBA do të shpenzojë 800 mijë dollarë për të riparuar dëmtimet e tërmetit në kalanë e Krujës, si dhe në lokacionet historike në Durrës dhe në Prezë.

Kështu deklaroi ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, gjatë një takimi me ministren e Kulturës, Elva Margariti.

“Ne qëndrojmë me Shqipërinë, gjithmonë”, ka thënë Kim.


Nga ana e saj, ministrja Margariti theksoi se “kultura është një urë lidhëse dhe bashkëpunimet kulturore midis dy vendeve do të jenë pjesë e projekteve për të ardhmen”.

Në trend Kultura

Më shumë
Emërtimi “Kosovë/Kosova” në shekujt osmanë

Emërtimi “Kosovë/Kosova” në shekujt osmanë

Kulture
FOLMË TI, PRA, FOL NJË HERË

FOLMË TI, PRA, FOL NJË HERË

Poezi
Libri që nuk e lexova

Libri që nuk e lexova

LETËR PËR POETIN E RI

LETËR PËR POETIN E RI

Dante dhe Islami!

Dante dhe Islami!

Në Berat restaurohet ikona “Krishti Pantokrator”

Në Berat restaurohet ikona “Krishti Pantokrator”

Kalo në kategori