Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Pasdite në disa vende do të ketë kushte për reshje të shiut.

Gjithashtu do të fryjë erë nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri 18 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 25 deri 32 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe stabil. Në disa vende meteorologët parashikojnë reshje lokale të shiut./Telegrafi/