Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 10 deri 18 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 20 deri 33 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell dhe stabil, ndërsa temperaturat ditore do të shënojnë ulje të lehtë./Telegrafi/