LAJMI I FUNDIT:

Edhe në ditët në vijim, mot stabil në Kosovë

Edhe në ditët në vijim, mot stabil në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se çfarë moti do të mbajë nesër mbi vendin tonë.

IHK bën të ditur se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius, transmeton Telegrafi.


Po ashtu, do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, drejtime të ndryshme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, bën të ditur se kjo gjendje stabile e motit do të vazhdoj edhe 7 ditë, ku më pas pritet ç’rregullim i motit, ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme dhe reshje shiu. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Bujar Osmani: Në 48 orët e ardhshme mund të ndodh një konflikt i madh në Lindjen e Mesme

Bujar Osmani: Në 48 orët e ardhshme mund të ndodh një konflikt i madh në Lindjen e Mesme

Politikë
Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Elfije Boletini
“Edhe një burrë që vranë një grua”, Osmani: Mjaft më me dënime qesharake

“Edhe një burrë që vranë një grua”, Osmani: Mjaft më me dënime qesharake

Lajme
Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi vrasja e gruas nga ish-bashkëshorti i saj

Drejtoresha e Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj tregon si ndodhi vrasja e gruas nga ish-bashkëshorti i saj

Lajme
Gruaja e vrarë në Ferizaj një 21-vjeçare, vëllai i saj i plagosur 15-vjeçar

Gruaja e vrarë në Ferizaj një 21-vjeçare, vëllai i saj i plagosur 15-vjeçar

Kronika e Zezë
Serbia në fushatë kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe kundër rezolutës së OKB-së për gjenocidin në Srebrenicë

Serbia në fushatë kundër Kosovës në Këshillin e Evropës dhe kundër rezolutës së OKB-së për gjenocidin në Srebrenicë

Lajme
Kalo në kategori