LAJMI I FUNDIT:

Mot me diell, temperaturat deri 26 gradë

Mot me diell, temperaturat deri 26 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu.

Reklama

IHK njofton se reshje më të fokusuara do të jenë në relievin malor.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11 dhe 13 gradë , ndërkaq maksimalet nga 23 deri në 26 gradë Celsius

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtime i verilindjes dhe jugperëndimit. /Telegrafi/